V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravím.
Používám Kubuntu 9.04, KDE 4.3 RC1 a před časem mi Amarok 2.1 přestal komunikovat s Last.fm. Nevím, jestli od doby, kdy se Amarok aktualizoval z 2.1 beta, ale vůbec se nepřihlásí. Nebo teda spíš píše, že přihlášení proběhlo, vidím i své oblébené umělce, sousedy ..., ale nespustí rádio, ani neodešle přehrávané skladby na server.
Zkoušel jsem už vymazat veškeré nastavení Amaroku z ~/.kde/apps/amarok a ~/.kde/config a nepomohlo to. Jméno a heslo mám dobře, jelikož mi na webu se přihlásím. Zkoušel jsem i vypnout firewall a nic nepomáhá.
Tak se chci zeptat, jestli je to obecná chyby v Amaroku, nebo je problém někde u mě?
Když spustím amarok z konsole, tak to vyhodí tuto chybu přihlášení:
Object::connect: No such signal KLineEdit::downPressed() in /build/buildd/amarok-2.1mysql5.1.30/amarok-2.1/src/widgets/ProgressiveSearchWidget.cpp:57
HTTP GET "http://post.audioscrobbler.com/?hs=true&p=1.2.1&c=ark&v=2.1-SVN&u=...
Couldn't resolve property: linearGradient5167
link XMLID_9_ hasn't been detected!
Couldn't resolve property: linearGradient3563
link XMLID_9_ hasn't been detected!
link XMLID_9_ hasn't been detected!
link XMLID_9_ hasn't been detected!
amarok: **********************************************************************************************
amarok: ** AMAROK WAS STARTED IN NORMAL MODE. IF YOU WANT TO SEE DEBUGGING INFORMATION, PLEASE USE: **
amarok: ** amarok --debug **
amarok: **********************************************************************************************
petr@petr-desktop:~$ "BADAUTH"
6
petr@petr-desktop:~$ ERROR in lastfm! 9
WARNING: GOT NULL NODE IN COPY CONSTRUCTOR!
WARNING: GOT NULL NODE IN COPY CONSTRUCTOR!
Caught an exception - perhaps the web service didn't reply? "Unexpected empty text node: "
Amarok 2.1.1 jsem zkoušel z tohoto zdroje https://launchpad.net/~debfx/+archive/ppa a výpis v terminálu byl úplně stejný, jako u verze 2.1.
Je to možný, že to přestalo fungovat po zpoplatnění. Ale zpoplatněno bylo jen rádio - zasílání informací na server by se zpoplatnění nemělo dotknout. A navíc Amarok by prý měl umět zpoplatnění obejít - nevím, jestli je to ale pravda...
No, možný to je. V Kubuntu verze Amaroku 2.1 beta fungovala bez problémů. Nevím, jestli problém přišel s novou verzí (balíčkem), nebo prostě až časem, ale bohužel nefachá
Tiskni
Sdílej: