V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed! Untrusted packages could compromise your system's security. You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do. mypackage-base Do you want to ignore this warning and proceed anyway? To continue, enter "Yes"; to abort, enter "No":Oki, googlil došel jsem k závěru, že nejdříve musím vygenerovat gpg. Privátní částí podepisovat balíčky (nebo jen seznam balíčků) a veřejnou část dát pomocí apt-key do serveru. Fajn, to mi funguje (skoro). Instalace nových balíčků už neřve, ale podle logu ze serveru si to stáhne pouze soubory: /Release.gpg a /Release. Takže když dám upgrade, tak se mi nezaktualizují mé balíčky, které jsem si přidal. Myslím, že budu mít někde nepořádek v těch klíčích. Nechcete mě nakopnout nějakým vysvetlením připadně step-by-step postupem? Díky
Package: mypackage-base Version: 0.23 Architecture: all Maintainer: Skrivy Installed-Size: 45664 Depends: php5-cli Section: utils Priority: optional Description: My first testing packageZbytek adresáře jsou jen soubory v klasické linuxové struktuře přesně tak, kam se mají zkopírovat. OKi, takže upravím zdrojáky, a updatnu si tady verzi z 0.23 na 0.24. Pustím dpkg --build adresar_s_mym_balickem a vytvori se mi .deb soubor. Ten zkopíruji do pool adresáře v repozitáři a spustím ten script z návodu. Na jiném serveru spustím aptitude update; aptitude upgrade, ale na ten balíček to, že se změnila verze balíčku to nenarazí. :\ Když na 3. pokusném serveru nainstaluji tento balíček, tak se nainstaluje poslední verze. Tohle se mi boužel dělo i u té předchozí varianty, takže mi tam buď chybí někde nějaký soubor, něco dělám špatně nebo tak něco. Díky za help
SignWith
v konfiguračním souboru).
Tiskni
Sdílej: