Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
local socket name /var/run/spamass-milter/spamass.sock unsafe
Milter (spamassassin): to error state
tak jsem to ručně nahodil:
/usr/sbin/spamass-milter -p '/var/run/spamass-milter/spamass-milter.sock' -f -b sa-milt@domena.cz
ale to se pak v logu objevila následující chyba:
May 14 07:00:11 sksfw spamd[4007]: plugin: eval failed: bayes: (in learn) locker: safe_lock: cannot create tmp lockfile /root/.spamassassin/bayes.lock.server.domena.cz.4007 for /root/.spamassassin/bayes.lock: PĹìstup odmìtnut
Server jsem přejal po kolegovi, který u nás už nyní nepracuje a nikterak velké zkušenosti s linuxem nemám.
Verze sendmailu je: Sendmail ve verzi 8.13.1, konfigurace V10/Berkeley
Není problém že to musím spustit s parametrem -u sa-milt?
Děkuji za rady..
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: