Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Bus 006 Device 011: ID 067b:2303 Prolific Technology, Inc. PL2303 Serial Port
Čili jak jsem se dočetl je dobře.
Postavil jsem programátor podle schématu http://pier.own.cz/index.php?text=5-isp-programovani-avr-atmega8.
Ještě jsem programátor obohatil o stabilizovaný zdroj napětí pomocí obvodu 7805. Když už píši o těch součástkách, tak ty odpory co jsou zde vypsané jsou 4k7, 10k a 15k. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo z vás bude vědět, o kolik větší/menší můžu dát, aby to ještě fungovalo ?
Postavil jsem tedy programátor, připojil k Notebooku a nic nešlo...samozřejmě jsem měl někde něco zkratovaného nebo podobně...Zkusil jsem programátor připojit také na přímo na COM port ke stolnímu počítači s Windows 98...tam taky nešel... Nyní už si myslím, že bych mohl mít programátor celkem hotový (bez zkratů a všeho)...
Mám ale problém, protože při pokusu o nahrání programu do čipu vypíše chybu. K nahrání programu využívám Makefile z webu http://robotika.cz/guide/blink/en konkrétně příkaz: avrdude -p m8 -c c2n232i -P /dev/ttyUSB0 -U flash:w:blink.hex -F
ten ovšem vypíše chybu: avrdude: AVR device not responding avrdude: initialization failed, rc=-1 avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions avrdude: Device signature = 0x000000 avrdude: Yikes! Invalid device signature. avrdude: Expected signature for ATMEGA8 is 1E 93 07 avrdude done. Thank you. make: *** [load] Error 1Mám pocit, že jsem Atmegu8 vyzkratoval a je po ní. Nebo víte někdo, jak to napravit ?
Řešení dotazu:
c2n232i
? To zapojeni vypada spis jako siprog
.
device missing or unknown device 24
3. Tím že je to ten programátor, jak jsem psal výše si jistý vůbec nejsem. S tím siprog
to ale vypíše stejnou chybu.
Takže abych to shrnul, tak asi budu muset postavit ten paralerní programátor.
Druhá věc je že ti to mohlo zničit signaturu MCU..otázka je jestli to u AVR jde.I kdyby to šlo, silně pochybuju, že by se v daném zapojení podařilo poslat tolik nesmyslů, aby z toho vznikla instrukce pro přepis dat v MCU. Podle signatury 0x000000 se spíš zdá, že se hodnota na tom vstupu během detekce vůbec neměnila.
Tiskni
Sdílej: