Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Video : I420 rozlišení : 720*576 fps = 24.95 Audio : arawPovedlo se se mi vytvořit stream pomocí následující příkazu :
cvlc v4l2:///dev/video1:input=1 --input-slave=alsa:// --sout "#transcode{vcodec=h264,venc=x264,acodec=mpga,vb=2000,ab=128,audio-sync,sfilter=logo:marq,autio-sync,width=320,height=240}:duplicate{dst=std{acess=file,dst=$soubor},dst=std{access=http,mux=ts,dst=:8080}}" --marq-marquee "http://linuxdrak.pilsfree.cz/" --marq-position 9 --marq-size 16 --logo-file "logo.png" --logo-position 5 --logo-transparency 100
Výsledný stream má následující hodnoty :
Video : h264 2 mbit/s rozlišení : 320*240 fps = 25 Zvuk : mpga 128 kbit/sNevím, zda mám správně nastavené hodnoty, jde mi o to, aby výsledný stream byl kvalitní , ale přitom nebyl moc veliký. A zapoměl jsem na to, že se daný stream zárověn ukládá na disk. Zkoušel jsem pomocí přidat tento stream na www stránky pomocí : Kamera ve studiu Přiložím výpis z konzole :
VLC media player 1.0.6 Goldeneye
[0x989a018] dummy interface: using the dummy interface module...
[0x98ab628] main access out: creating httpd
x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 Cache64
x264 [info]: profile Main, level 5.1
x264 [info]: using SAR=1/1
x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 Cache64
x264 [info]: profile Main, level 5.1
Nebo to mám raději streamovat úplně jinak ?
Jenže mi to ztím funguje jen ve firefoxu a to ještě jen někdy.
Snad mě někdo pořádně nakopne, jak pokračovat.
Tiskni
Sdílej: