Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
service lirc restart
Hodim do komanlajny toto: lircd -H audio_alsa -d hw:1,0 /etc/lirc/lircd.conf
a potom zkusim: mode2 -H audio_alsa -d hw:1,0
po zadání příkazu jsem dostal výpis stylu:
space (číslo)
pulse (číslo)
což je, pokud umím číst článek na jednom nejmenovaném českém serveru o linuxu, v pořádku. (ne abclinuxu to neni, zkus gůgl)
Ale když zkusim irw
tak mačkám co mi prsty stačej a nic.
Co se týče zvukárny tak mám zvukárnu na desce (vyplou v BIOSU, ale v alsamixeru se mě hlásí, M$ WXP ji nehlásí) a ještě mám Cretive Soundblaster 128 PCI a tam mám přijímač píchlej do CD_IN.
Používám Debian testing Wheezy s lircem z repozitáře (0.9.0) kernel linux-2.6.38
Přikládám lircd.conf a hardware.conf
Pokud neni proti pravidlum (nemužu si pomoct, ale já je taj nenajdu) tak jsem mužu dát odkaz na "návod na jednom nejmenovaném českém serveru o linuxu"
Díky za připadné upozornění na chybu/radu/řešení.
PS: nechci tu slyšet(číst) že si mám postavit HW na sériák tam mám píchlou kuličkovou myš, a na paralelák příde stavovej displej z babiččiny starý nokie 6510. Kromě toho tenhle HW by šel aplikovat na segřin NTB kterej hodlám v budoucnu částečně (připoj odpoj VGA/HDMI kábl) použít na Frontend pro MythTV v obejváku.
PPS: co se týče linuxu jsem docela zelenáč (teprve od konce února používám) ale za tu dobu jsem se toho naučil(na linuxu) víc než za 10 let na windows (když srovnám jabka s hruškama, pak stejně změněj ovládací panely a jsem bezradnej). a už chápu jak se cítili lidi v osmdesátejch :) (DOS a tak).
Tiskni
Sdílej: