FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici
… více »Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.
Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.
Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
zdravim, instalujem toto: http://www.vimp.com/en/home.html vo verzi Community edition.
Presiel som vsetky kroky instalacie: http://www.vimp.com/en/documentation-faq-article/items/how-to-install-the-vimp-package.html
a narazil som pri poslednom ked je treba spustit instalacny script samotneho ViMP. Zadal som prikaz doplneny o pristu k databaze, nejaky cas to bezalo bez problemu a nakoniec vyhodilo:Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 138255 bytes) in /var/www/vimp/lib/symfony/config/sfAutoloadConfigHandler.class.php on line 141 Fatal error: Exception thrown without a stack frame in Unknown on line 0
aka je to pamat? Bezi mi to na virtualnom servry VPS1: http://selfvirtual.sk/?page=ServeryVirtualnyServer
Vie mi prosim niekdo poradit?
Řešení dotazu:
mam tam dva php.ini. Toto som vytiahol cez Webmin v Manage PHP Configuration -> Resource Limits:
/etc/php5/cli/php.ini
Maximum memory allocation -1
Maximum HTTP POST size 8M
Maximum file upload size 2M
Maximum execution time 30 seconds
Maximum input parsing time 60 seconds
/etc/php5/apache2/php.ini
Maximum memory allocation 128M
Maximum HTTP POST size 8M
Maximum file upload size 2M
Maximum execution time 30 seconds
Maximum input parsing time 60 seconds
-1
bere jako nenadefinovanou hodnotu (stejne jako by byl ten parametr zakomentovany). Musite nastavit konkretni velikost.
Tiskni
Sdílej: