abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:55 | Nová verze

    Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (19%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (17%)
    Celkem 284 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: Zabbix se snaží připojovat na agenta i když nemá

    24.6.2012 18:38 landRa
    Zabbix se snaží připojovat na agenta i když nemá
    Přečteno: 209×
    Ahoj. V zabbixu 2.0.0 mám 3 šablony pro různé 3COM switche. Monitoruji na nich porty přes SNMP. U switchů. které využívají první ze šablon ukazuje Zabbix červenou ikonku dostupnosti zabbix agenta - to je celkem logické, ale není logické proč se to zkouší na zabbix agenta připojovat. Źádné "agentové" položky ani spouště v připojených šablonách nejsou. Celý problém vzniknul tím, že jsem přidal do šablony "Template App Agentless" jednu ping kontrolu a tuto šablonu jsem připojil k těm mým 3 3COM šablonám + k šablonám na Linux servers. Poprvé se to nepovedlo, protože to hlásilo kolizi agent.ping se šablonou Linux servers, pak jsem tuto položku ze šablony "Template App Agentless" odebral a napodruhé se to připojit podařilo. Myslím, že ten nepodařený pokus možná vytvořil nějaké bordel v databázi, protože přes webové rozhraní se vše zdá být v pořádku. Nevím ale co přesně hledat, se zabbixem začínám. Nenapadá někoho, co bych měl zkontrolovat?

    Odpovědi

    25.6.2012 14:38 linuxik | skóre: 32 | Milovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabbix se snaží připojovat na agenta i když nemá
    Jasne, smazat Zabbix a prejit na Nagios. Ale ted vazne, Zabbix jsme ve firme zkouseli a na takove zahadne problemy jsme narazili take. Nakonec pouzivame Nagios s rozsirenim Check_mk a nemam nic na co bych si stezoval. Ve srovnani se Zabbixem nebo i placenym WhatsUP je Nagios jasna jednicka.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.