abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Zajímavý software

    plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 2
    dnes 00:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:00 | Zajímavý článek

    Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 00:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:00 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 14:55 | IT novinky

    Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
    23.5. 12:00 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 3
    23.5. 04:00 | IT novinky

    Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (29%)
     (7%)
     (4%)
     (0%)
     (0%)
     (5%)
    Celkem 105 hlasů
     Komentářů: 8, poslední dnes 15:58
    Rozcestník

    Dotaz: Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX

    Tombik avatar 7.8.2012 12:59 Tombik | skóre: 12
    Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX
    Přečteno: 268×
    Zdravim,

    mam server a na nom mnozstvo domen. V datacentru sa zvlast plati ak traffic mojich serverov ide mimo SIX a NIX teda mimo slovenske a ceske peeringove centrum. Moja otazka znie.

    Ako sa da monitorovat, na ktore domeny sa najcastejsie pristupuje mimo tychto peeringovych centier, respektive z ktorych domen sa pristupuje na miesta mimo SIX a NIX.

    Samozrejme da sa to vycitat z roznych logov (apache, FTP...) ale ako mam zistit ci dana IP uvedena v logu spada pod SIX alebo NIX? Ak by som vedel nejake kriteria, respektive rozsah IP, ktore ma pod sebou SIX a NIX tak uz z tych logov by som tie udaje vedel vytiahnut aj napriklad do mrtg grafov. Podstatne je ako to odlisit alebo poznate na to nejaky nastroj? Nerad by som znovu vynaliezal koleso...

    Dakujem

    Odpovědi

    7.8.2012 13:29 drunkezz | skóre: 34 | blog: kadeco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX

    zdravim

    no v prvom rade si podla mna treba urcit co je SIX traffic . Imo je to v principe vsetok traffic s IPckami na Slovensku

    Ten sa da ziskat napr tu http://ipinfodb.com/ip_country_block.php

    No a na zaklade tohto sa uz da but conntrackom alebo len iptablesami pekne ratat co a ako.
    D.

    7.8.2012 21:13 aaaaaaaaaaaaaaaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX

    To neplati uplne presne - ja mam server v serverovni na Slovensku a vsetci Slovaci (co viem) idu cez SIX az na zakaznikov UPC - z ich strany som skusal robit tracert a vysledky ma zaujali. Paket postupne navstivi: zakaznik (odosle ho), Slovensko, Cesko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Rakusko, Slovensko a nakoniec server a vracia sa po podobnej trase. UPC som kontaktoval a oni ze je to takto vyhodnejsie. Aj ked za traffic mimo SIX/NIX neplatim, tak sa mi to zda mimo hranic zdraveho rozumu :-/.

    7.8.2012 14:00 Stanislav Petr | skóre: 27 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX
    Podle ruznejch GeoIP databazi to nejde, protoze gograficka lokalizace nemusi odpovidat aktualnimu stavu peeringu. Navic napr. v NIXu peeruji i ruzni tranzitni operatori. Nechte si od poskytovatele z jeho RR preposlat plnej BGP feed s community podle kterejch poznate kam kterej provoz jde. Monitorovat to pak lze napriklad pmoci pmacct (http://www.pmacct.net).
    No jo... Co bych cekal od systemu, kterej se vypina tlacitkem start... http://glux.org
    7.8.2012 18:01 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako monitorovat traffic mimo SIX a NIX
    No, podle zbezneho pohledu to na Linuxu umi akorat pcap nebo ulog, coz stroj zbytecne vytezuje. Pro mereni provozu do ruznych destinaci lze vyuzit nativni kerneli podporu pro IP realms. Jednotlivym routam lze priradit realm a jadro samo pocita traffic do jednotlivych realms.

    Takze mozny postup je nechat si preposlat BGP feed (at uz plny, nebo jen za NIX/SIX), nechat si defaultni routu za ostatni a pro NIX/SIX prefixy si podle BGP automaticky pridat routy s prislusnym realm id (To umi urcite BIRD a snad i Quagga). Cist traffic do danych realms pak lze pomoci *stat tools ze standardniho iproute baliku.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.