abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2464 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome

    8.10.2012 11:40 cupoftea
    Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome
    Přečteno: 647×
    Zdravim, potreboval by som poradit,postrcit spravnym smerom.Na linux som chcel prejst uz parkrat ale vzdy ma zastavili problemy s grafikou teraz som uz kompletne zlomil palicu nad oknami ale potrebujem doriesit problem s grafickou kartou.

    Mam distro ubuntu 12.04 LTS,a velky problem s grafikou na doske k8m800 Via/s3g unichrome. po instalacii som mal v podrobnostiach ovladac neznamy a rezim standard. Za dva dni skusania som sa dostal do bodu kedy bud mam ovladac vesa,alebo Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 0x300) co by malo byt openchrome kedze toto vypisuje potom ako upravim xorg.conf na via alebo openchrome. vypis glxinfo: name of display: :0 display: :0 screen: 0 direct rendering: Yes server glx vendor string: SGI server glx version string: 1.4 server glx extensions: GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_OML_swap_method, GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, GLX_MESA_copy_sub_buffer, GLX_INTEL_swap_event client glx vendor string: Mesa Project and SGI client glx version string: 1.4 client glx extensions:

    Podla toho by mala ist aj akceleracia,ale web mam trhany a video je nepozeratelne. Viem ze grafika je dinosaurus ale na pocitaci nic ine ako web a video a kancelaria sa neriesi,okrem toho som mal agp ati hd3650 ktora vypovedala sluzbu a nemam teraz financie na nejaku kartu hoc lacnu.Chcem teda rozbehat tu s3g.Som ochotny menit aj distro ak ma niekto osobnu skusenost ze to niekde slape ako ma.

    Odpovědi

    pepe_ avatar 8.10.2012 12:53 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome

    Něco s unichrome je předem prohraná bitva . Budeš jen naštván. Jdi do bazaru a pořiď si AGP grafiku podporovanou pod Linuxem.

    8.10.2012 13:07 cupoftea
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome
    Takej odpovede som sa obaval...jedina moznost je pre mna inzercia cize macka vo vreci,kedze nemam v okoli bazar s pc komponentami.A ako som pisal nemam teraz financie navyse aby som riesil pc.takze asi nic ine ako nahodit zase spat okna:(
    pepe_ avatar 8.10.2012 13:15 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome

    Neříkej že nemáš na něco : http://aukro.cz/fx-5200-mx440-agp-i2696098046.html

    8.10.2012 13:35 cupoftea
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome
    http://aukro.sk/nvidia-gigabyte-geforce-fx5500-128mb-agp-i2694286215.html

    toto moze byt?
    8.10.2012 18:56 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome
    Mám via artigo s integrovanou grafikou a akcelerácia funguje bez problémov od inštalácie. Vyťaženie CPU pri pozeraní divx je 40% až 60% (full hd to pochopiteľne niesú). Teda, až na jednu drobnosť. Akcelerácia filmov nefunguje v 3D desktope. Tá moja grafika neznesie dva typy akcelerácie naraz.

    Ale, ak má autor požiadavky možnosť použiť externú grafiku, tak na tom bude lepšie. Ja nemôžem, mám SBC dosku o veľkosti krabičky cigariet.

    PS a funguje mi to na Ubuntu 12.4 derivátoch LXDE, XFCE.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.