Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
jelen@gentoo ~/Dropbox/$ java -jar /usr/share/saxon-9/lib/saxon.jar dta_pha/20121231_OB_554782_UKSH.xml vymenny_format.xsl > inserty_pha.sql Warning: at xsl:stylesheet on line 2 column 1473 of vymenny_format.xsl: Running an XSLT 1.0 stylesheet with an XSLT 2.0 processor Exception in thread "main" java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space at net.sf.saxon.tinytree.TinyTree.ensureNodeCapacity(Unknown Source) at net.sf.saxon.tinytree.TinyTree.addNode(Unknown Source) at net.sf.saxon.tinytree.TinyBuilder.makeTextNode(Unknown Source) at net.sf.saxon.tinytree.TinyBuilder.characters(Unknown Source) at net.sf.saxon.event.Stripper.characters(Unknown Source) at net.sf.saxon.event.ReceivingContentHandler.flush(Unknown Source) at net.sf.saxon.event.ReceivingContentHandler.endElement(Unknown Source) at com.sun.org.apache.xerces.internal.parsers.AbstractSAXParser.endElement(AbstractSAXParser.java:604) at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLDocumentFragmentScannerImpl.scanEndElement(XMLDocumentFragmentScannerImpl.java:1759) at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLDocumentFragmentScannerImpl$FragmentContentDriver.next(XMLDocumentFragmentScannerImpl.java:2915) at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLDocumentScannerImpl.next(XMLDocumentScannerImpl.java:625) at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLNSDocumentScannerImpl.next(XMLNSDocumentScannerImpl.java:116) at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLDocumentFragmentScannerImpl.scanDocument(XMLDocumentFragmentScannerImpl.java:488) at com.sun.org.apache.xerces.internal.parsers.XML11Configuration.parse(XML11Configuration.java:819) at com.sun.org.apache.xerces.internal.parsers.XML11Configuration.parse(XML11Configuration.java:748) at com.sun.org.apache.xerces.internal.parsers.XMLParser.parse(XMLParser.java:123) at com.sun.org.apache.xerces.internal.parsers.AbstractSAXParser.parse(AbstractSAXParser.java:1208) at com.sun.org.apache.xerces.internal.jaxp.SAXParserImpl$JAXPSAXParser.parse(SAXParserImpl.java:525) at net.sf.saxon.event.Sender.sendSAXSource(Unknown Source) at net.sf.saxon.event.Sender.send(Unknown Source) at net.sf.saxon.Controller.transform(Unknown Source) at net.sf.saxon.Transform.processFile(Unknown Source) at net.sf.saxon.Transform.doTransform(Unknown Source) at net.sf.saxon.Transform.main(Unknown Source)
Ahoj.
Zpracovavam "jen" zakladni sadu dat (soubory _UZSZ.xml
), ale xsltproc
u me (4 GB RAM) taky neprosel. Pouzivam Xalan a projde mi i soubor pro Prahu. Spoustim to z PHP skriptu pomoci exec
a vystup ctu primo zpatky do skriptu.
Na Fedore 16 (moje pracovni stanice, na ni delam import uplnych dat)
$s = exec("Xalan \"".$ZdrojovyXMLsoubor."\" \"".$XSLTSablona."\"", $VystupniData);
Na Debianu (virtualni server, delam jen updaty)
$s = exec("xalan -in \"".$ZdrojovyXMLsoubor."\" -xsl \"".$XSLTSablona."\"", $VystupniData);
Ve skriptu pak pracuji s $VystupniData
.
Napadlo me rozdelit sablonu do nekolika kroku, transformovat to postupne (na nekolik pruchodu) a do db to vkladat postupne (pri prvnim pruchodu insert, pri dalsich update podle kodu prvku).
Dejf
Tiskni
Sdílej: