Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
top_left
gap_x 1670
Mám to udělané takto, protože pokud připojím externí monitor, který mám nastavený, aby mi rozšířil plochu směrem vpravo, tak v případě použití top_right by došlo k tomu, že by se conky posunulo na ten monitor, což nechci.
Abych conky viděl i při maximalizovaných oknech, tak mám vpravo umístěný "shelf" (panel), který je průhledný, respektive je invisible, čímž je zamezeno tomu, aby se při maxilizaci okna to okno dostalo přes něj. V openboxu jsem měl definované margins, tady nic takového není, proto ten shelf.
A teď k problému, stává se mi, například při připojení externího monitoru, nebo při zapojení ethernetového kabelu, kdy dojde k doplnění informací v conky, že se mi conky posune před ten shelf (viz screen), ač mám nastaveno, pomocí gap_x, že se má posunout z top_left o 1670 pixelu. Správně má být takto. Pak stačí jen soubor .conkyrc znovu uložit a následně dojde ke správnému posunutí.
U zapojení externího monitoru to řeším tak, že mám přes udev pravidlo a spustí se mi cp ~/.conkyrc ~/.conkyrc.old a následně cp ~/.conkyrc.old ~/.conkyrc což v podstatě simuluje ono znovu uložení souboru. Odchytit takhle ale všechny možnosti asi nemohu, navíc mi to přijde jako drbání se rukou přes hlavu.
Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nějaký nápad co vyzkoušet?
děkuji
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: