Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
top_left
gap_x 1670
Mám to udělané takto, protože pokud připojím externí monitor, který mám nastavený, aby mi rozšířil plochu směrem vpravo, tak v případě použití top_right by došlo k tomu, že by se conky posunulo na ten monitor, což nechci.
Abych conky viděl i při maximalizovaných oknech, tak mám vpravo umístěný "shelf" (panel), který je průhledný, respektive je invisible, čímž je zamezeno tomu, aby se při maxilizaci okna to okno dostalo přes něj. V openboxu jsem měl definované margins, tady nic takového není, proto ten shelf.
A teď k problému, stává se mi, například při připojení externího monitoru, nebo při zapojení ethernetového kabelu, kdy dojde k doplnění informací v conky, že se mi conky posune před ten shelf (viz screen), ač mám nastaveno, pomocí gap_x, že se má posunout z top_left o 1670 pixelu. Správně má být takto. Pak stačí jen soubor .conkyrc znovu uložit a následně dojde ke správnému posunutí.
U zapojení externího monitoru to řeším tak, že mám přes udev pravidlo a spustí se mi cp ~/.conkyrc ~/.conkyrc.old a následně cp ~/.conkyrc.old ~/.conkyrc což v podstatě simuluje ono znovu uložení souboru. Odchytit takhle ale všechny možnosti asi nemohu, navíc mi to přijde jako drbání se rukou přes hlavu.
Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nějaký nápad co vyzkoušet?
děkuji
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: