Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
používáme klasickou kombinaci Postfix + Amavis + Clamav + Spamassassin + MySQL pro poštu pro několik desítek domén. Někdy člověk potřebuje zjistit, za co získal email příslušné bodové ohodnocení Spamassassinem a to detailní rozpis přiřazených bodů za jenotlivé testy. Ovšem nemůžu nějak poštovní systém donutit, aby mi vkládal hlavičku X-Spam-Report s výpisem testů a jim přidělených bodů.
V souboru amavisd.conf mám přidány kofigurační honoty $remove_existing_spam_headers = 0; (což by mělo zabránit v hlavičcce zprávy mazání informací vkládaných spamassassinem) a $sa_spam_report_header = 1; (vkládání hlavičky x-Spam-Report vždy). Hodnotu proměnné $sa_tag_level_deflt mám v konfiguráku upravenou na -999; (vkládání informačních hlaviček vždy, když je spamscore > -999 - prakticky vždy).
V konfiguráku local.cf pro Spamassassin mám hodnotu "always_add_report" nastavenou na 1 a pro jistotu přidáno i "add_header all Report _REPORT". Přesto se detailní informace o získaných bodech za jednotlivé testy do hlaviček emailů nevkládají. A to ani v případě, že je zpráva označena jasně jako spam - např. spamscore = 986OS je Debian 4.0, Postfix 2.3.8, SpamAssassin 3.3.1 a Amavis 2.6.2
Děkuji předem za nějaké postrčení a přeji hezký víkend
# @local_domains_maps is a list of lookup tables which are used in deciding
# whether a recipient is local or not, or in other words, if the message is
# outgoing or not. This affects inserting spam-related and OS fingerprinting
# header fields for local recipients
Neni to timhle?
ale tím to není. Tuto proměnnou mám nastavenou a podle popisu by se nevkládyly vůbec žádné informace z antispamové kontroly, kdybych ji neměl nastavenou dobře. Záznamy jako X-Spam-Flag:, X-Spam-Score: nebo X-Spam-Level: se do hlavičky mejlu vkládají. Jen položku X-Spam-Report s detailním rozpisem kolik bodů za který test email obdržel tam nemůžu nijak dostat
Mozna to souvisi s tim, ze to neni X-Spam-Report, ale X-Spam-Status
X-Spam-Status: No, score=-4.806 tagged_above=-999 required=6.2
tests=[BAYES_20=-0.001, DKIM_SIGNED=0.1, DKIM_VALID=-0.1,
DKIM_VALID_AU=-0.1, FRT_ADOBE2=1, HTML_MESSAGE=0.001,
RCVD_IN_DNSWL_NONE=-0.0001, RCVD_IN_RP_CERTIFIED=-3,
RCVD_IN_RP_SAFE=-2, RP_MATCHES_RCVD=-0.704, SPF_HELO_PASS=-0.001,
SPF_PASS=-0.001] autolearn=ham
Kazdopadne - pokud si dam diff mezi amavisd.conf, ktery se mi nainstaloval z distribuce, a tim, co ted mam, vidim smysluplny rozdil (snad) tykajici se hlavicek pouze v:
$mydomain
($log_level)
@local_domains_maps
$sa_tag_level_deflt
CentOS 6, amavisd-new z EPEL.
X-Spam-Status: Yes, score=986.1 tag=-999 tag2=6.2 kill=8 tests=[AWL, DKIM_SIGNED, DKIM_VALID, DKIM_VALID_AU, FREEMAIL_FROM, GTUBE, HTML_MESSAGE, RCVD_IN_DNSWL_LOW, SPF_PASS, T_RELAYCOUNTRIES_OTHERS, T_TO_NO_BRKTS_FREEMAIL] autolearn=unavailable
Tak jeste jeden pokus - nehlasi spamassassin nejaky problem v konfiguraci? su - <konto_pod_kterym_bezi> -c 'spamassassin -D --lint' ? Pripadne bez lint, ale s realnou zpravou na stdin?
Tiskni
Sdílej: