V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
a co ty podrobnosti ? kliknout na tu šipku.
tam jsou detaily.
apt-get -f install
samba-tool domain samba3upgrade
). Pokud by ale někdo sambu konfiguroval, nejspíš by věděl, že to dělal, a dokázal to zmigrovat. Takže předpokládám, žes do konfiguráku nezasahoval, a v tom případě ten smb.conf prostě někam odsuň pryč a přeinstaluj samba4.
sudo apt-get remove --purge samba4 sudo apt-get remove --purge samba-common-bin sudo apt-get remove --purge samba sudo rm -rf /usr/share/samba sudo rm /etc/samba/smb.conf sudo apt-get update sudo apt-get install samba-common-bin sudo apt-get install samba sudo reboot
sudo apt-get clean sudo apt-get update sudo dpkg-reconfigure samba-common sudo cp /usr/share/samba/smb.conf /etc/samba/smb.conf sudo dpkg --configure -aA pokud existuje, zkus ty příkazy taky, neublíží...
+2 :)
Ja som sa napr. ucil vsetko v style: nainstalovany system, rozne pokusy az kym to nefungovalo ako som chcel. Zapisal som si vsetko co som robil, z toho som vydedukoval ako to ma byt spravne. Potom nahodenie cisteho systemu a priamo len to funkcne nastavenie. Casu to sice zaberie, ale aspon sa naucim co, ako ma byt a nemam v pc potom x-bordelu.A lepsie pochopim co na co sluzi.
Teda mam vlastne 1 testovaci komp a druhy ostry, kde len aplikujem vysledky :)
Ale nosit výsledky na stříbrném podnose, to může jen táta synovi nebo dceři.
Třeba se nechal zmást textem v title na hlavní stránce. :-)
No, ja ked som sa ucil s Linuxom, tak o nejakom virtuali som mohol snivat. Rok cca 2000. Pekne upravit particiu s windows, nechat prazdne miesto, nainstalovat system a pokus/omyl.
Neskor druhy fyzicky disk, a skusanie roznych distribucii a prebdenych noci, kym som rozbehal wifi :)
to si radsej nanovo nahodim cele ubuntuZbytečná práce. Doporučuji raději nahodit televizi.
Tiskni
Sdílej: