Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Řešení dotazu:
Zdravim
nemam sajn z akeho repozitara ten squidguard mate (EPEL?, repoforge?). V kazdom pripade aj ked uvedena verzia LDAP podporu podla oficialneho changelogu deklaruje, vyzera to vsak tak, ze LDAP podpora nie je zakompilovana do binarky vasho balika a teda aj ked ten riadok mate zapisany spravne, tak ho squidguard nezere. Preto je potrebne ten balik rebuildnut s "--with-ldap
" (pripadne s aj "--with-ldap-inc=
" a "--with-ldap-lib=
") configure parametrom.
Ve Squidu pouzivam ntlm_auth a squidGuard pouziva LDAP a kontrolu ve skupine. Nemuze to bejt problem ?
Urcite nie, pouzivam podobne scenario.
Protoze aktualne to sice funguje ale blacklisty to nejak nebere.Pastnite sem squidguard konfiguraciu. Tiez riadky zo squid.conf kde definujete pouzitie squidguarda.
echo "http://www.warez.com 10.0.0.1/ janko_hrasko - GET" | squidGuard -c /etc/squid/squidGuard.cfg -d
echo "http://astalavista.am 10.0.0.1/ cnovak - GET" | squidGuard -c /etc/squid/squidGuard.cfg -d echo "http://astalavista.am 10.0.0.1/ example.com\\cnovak - GET" | squidGuard -c /etc/squid/squidGuard.cfg -d
vyzera to tak ze user sa autentifikuje ako "domain\username" a nie ako "username", co je dost problem, kedze sucastou mena je aj domena ktora sa nenachadza v memberUid LDAP group atribute.
problem ktory squidguard vypisuje (ldap_search_ext_s failed: Bad search filter) je v zlej interpretacii backslash znaku, ktory je nahradzovany za "%5c". avsak aj keby ste tuto interpretaciu vyriesili (existuje na to patch: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-server-73/squidguard-ldap-doesnt-filter-users-870044/) tak vam daneho usera v LDAPe nenajde.
preto by som sa sustredil na dovod, preco vobec tam ta domena pred menom je a ci sa neda nejako vynechat/odstranit.
asi som sa zle vyjadril. ja plne rozumiem ze to tam prenasa squid. ja som mal na mysli dovod, akym sposobom to (1) zakazat pushovat do squidguardu zo squida (teda omitnut domain part), alebo (2) akym sposobom to odfiltrovat pri samotnej autentifikacii, alebo (3) ako povedat prehliadacu, aby pri autentifikacii nepouzival/nepridaval tu domenu k prihlasovaciemu menu.
nepoznam vobec vase riesenie, osobne ja s tymto problem nemam kedze moj pouzivatel je automaticky autentifikovany len loginom samotnym, takze podobne veci riesit nemusim. mozno sa zapozerajte na nete po podobnom rieseni ake mate vy a ako ho ini riesili, alebo vam mozno odpise niekto tu, ktory riesil podobny problem.
tak uzivatele jsem poresilako?
tedka to hlasi v logu Warning: Possible bypass attempt. Found multiple slashes where only one is expected: http://www.seznam.cz/favicons/title//009/97-foBWBh.jpgto je nie moc podstatne. je to len info o tom, ze jeden z requestov obsahuje za sebou viacere lomitka - co teda bolo vyhodnotene ako mozny utok/obidenie ochrany. realne vsak ziadna hrozba. spokojne ignorujte.
Tiskni
Sdílej: