Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
chan_sip.c:25030 handle_request_register: Registration from 'sip:17@192.168.x.y;user=phone' failed for 192.168.x.z:5060' - wrong password
.
Dle mého názoru se snaží telefon přihlásit k asterisku, ale používá uživatelské jméno phone, což jsem zjistil z webového rozhraní telefonu. UDI Phone Cisco IP Phone 7912 CP-7912G.
Asterisk je naistalován na debianu wheezy veze asterisku je 1.8.13.1 - instalovaná z balíčku.
V modulech je zakázáno ldap
noload => res_config_ldap.so
Řešil někdo podobný problém?
Chtěl bych jen předeslat, že s sip.conf jsou definováni pouze uživatelé a nikoliv telefony.
procházel jsem diskuse na http://www.voip-info.org/wiki/view/Asterisk+phone+cisco+79xx a pak i seriál na http://www.telegro.cz/tema/ustredny/asterisk, bohužel jsem se nic nedočetl ani v dokumentaci.
Děkuji za nakopnutí správným směrem.
Řešení dotazu:
port = 5060 context = něco disallow=all allow=ulaw dtmfmode=auto [pavel] type=friend username=pavel userid=Pavel David <17> host=dynamic secret=tajné_heslomusí být v cisco telefonu 7912G nastaveno v menu=>SIP Configuration
Tiskni
Sdílej: