Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Protoze fedora neni pro bfu, je pro developery na doma.Zdroj?
To jsem videl, Ale v GUI by nic nebylo?Kliknout ve Firefoxu na odkaz na balík a odkliknout pár okýnek není dostatečně GUI?
Proc vlastne tam nejsou zobrazeny defaultni Fedora zdroje?To bude asi dotaz na vývojáře toho GUI nástroje, jestliže ty zdroje normálně fungují a jen nejsou zobrazeny.
Po instaleci najde aplikaci "software" a má dojem že je toho tam nějak málo.. tak hledá a hledá, zobrazí si seznam repozitářů a tam nic není, tak hledá jak je přidatDejme tomu, že by takové konfigurační okno našel. To v něm bude vstupní textový řádek nadepsaný "URL:", nebo co přesně?
Nevím, BFU si přečte něco o Linuxu a otom, že doporučovaná cesta instalace software je z repozitářů.Nikoli, BFU si čte o úplně jiných věcech.
Já jsem opravdu žil v přesvědčeni že Ferora je odladěná distribuce i pro začínajíc uživatele, ale jak vidím tak ne.Fedora je především americká distribuce, která neobsahuje v repozitáři mnohý zajímavý software z právních důvodů.
Vše udělat v GUI není nutné ale základní věci by měli.Ono to v GUI udělat jde, jen musí člověk dodržovat postup, který odpovídá logice toho kroku a tou je instalace externího repozitáře, který nemůže být z právních důvodů ani v nabídce té distribuce.
Tiskni
Sdílej: