Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.
Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.
X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.
Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.
Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.
Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.
## DEBIAN deb http://http.debian.net/debian wheezy main contrib non-free deb-src http://http.debian.net/debian wheezy main contrib non-free ## DEBIAN SECURITY deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main ## DEBIAN BACKPORTS deb http://http.debian.net/debian wheezy-backports main contrib non-free deb-src http://http.debian.net/debian wheezy-backports main contrib non-free ## DEBIAN JESSIE deb http://http.debian.net/debian jessie main contrib non-free deb-src http://http.debian.net/debian jessie main contrib non-free ## DEBIAN JESSIE SECURITY deb http://security.debian.org/ jessie/updates main deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main ## DEBIAN JESSIE BACKPORTS deb http://http.debian.net/debian jessie-backports main contrib non-free deb-src http://http.debian.net/debian jessie-backports main contrib non-freev sources.list.d mám toto (
cat /etc/apt/sources.list.d/*):
deb http://ppa.launchpad.net/sao/ppa/ubuntu oneiric main deb-src http://ppa.launchpad.net/sao/ppa/ubuntu oneiric main deb http://repository.violetsky.ch/steam/ wheezy main deb-src http://repository.violetsky.ch/steam/ wheezy main deb http://repository.violetsky.ch/steam/ wheezy main deb-src http://repository.violetsky.ch/steam/ wheezy main deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian wheezy contrib deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main deb-src http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main deb-src http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main deb-src http://ppa.launchpad.net/webupd8team/sublime-text-2/ubuntu wheezy main ## This file is installed by the zfsonlinux package. deb [arch=amd64] http://archive.zfsonlinux.org/debian wheezy main #deb-src http://archive.zfsonlinux.org/debian wheezy main contrib ## This file is installed by the zfsonlinux package. deb http://archive.zfsonlinux.org/debian wheezy main # deb-src http://archive.zfsonlinux.org/debian wheezy main contriba konečně v preferences (nakonec jsem se inspiroval zde: http://linuxcommando.blogspot.cz/2014/07/mix-and-match-stable-and-testing.html):
Package: * Pin: release n=wheezy Pin-Priority: 1001 Package: * Pin: release n=jessie Pin-Priority: 450 Package: * Pin: release o=Debian Pin-Priority: -10ale prostě ne a ne to fungovat:
apt-cache policy iceweasel
iceweasel:
Instalovaná verze: 38.2.1esr-1~deb7u1
Kandidát: 38.2.1esr-1~deb7u1
Tabulka verzí:
38.2.1esr-1~deb8u1 0
990 http://http.debian.net/debian/ jessie/main amd64 Packages
990 http://security.debian.org/ jessie/updates/main amd64 Packages
*** 38.2.1esr-1~deb7u1 0
1001 http://http.debian.net/debian/ wheezy/main amd64 Packages
1001 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main amd64 Packages
100 /var/lib/dpkg/status
jessie má furt 990, zkoušel jsem release n=jessie, a=stable, v=8.* a NIC nefunguje, furt 990. Když vyhodím to
Package: * Pin: release o=Debian Pin-Priority: -10Tak to nic neudělá. Poradí někdo? Díky
dokud wheezy dostává podporu nebudu povyšovat - nesnáším systemdhttp://without-systemd.org/wiki/index.php/How_to_remove_systemd_from_a_Debian_jessie/sid_installation
Caution Be advised that some packages may have degraded behavior or may be lacking features under a non-default init system.
APT::Default-Release "wheezy";Pinning mi taky nefungoval.
% cat /etc/apt/preferences Package: * Pin: release n=jessie Pin-Priority: 450 Package: * Pin: release n=wheezy Pin-Priority: 1001
% apt-cache policy iceweasel
iceweasel:
Instalovaná verze: 38.2.1esr-1~deb7u1
Kandidát: 38.2.1esr-1~deb7u1
Tabulka verzí:
38.2.1esr-1~deb8u1 0
450 http://http.debian.net/debian/ jessie/main amd64 Packages
450 http://security.debian.org/ jessie/updates/main amd64 Packages
*** 38.2.1esr-1~deb7u1 0
990 http://http.debian.net/debian/ wheezy/main amd64 Packages
990 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main amd64 Packages
100 /var/lib/dpkg/status
a tak jsem to tam zakomentoval (původně tam bylo stable):
% cat /etc/apt/apt.conf #APT::Default-Release "wheezy";a KONEČNĚ:
% apt-cache policy iceweasel
iceweasel:
Instalovaná verze: 38.2.1esr-1~deb7u1
Kandidát: 38.2.1esr-1~deb7u1
Tabulka verzí:
38.2.1esr-1~deb8u1 0
450 http://http.debian.net/debian/ jessie/main amd64 Packages
450 http://security.debian.org/ jessie/updates/main amd64 Packages
*** 38.2.1esr-1~deb7u1 0
1001 http://http.debian.net/debian/ wheezy/main amd64 Packages
1001 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main amd64 Packages
100 /var/lib/dpkg/status
Tiskni
Sdílej: