abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:11 | Pozvánky

    Konečně se ochladilo, možná i díky tomu přestaly na chvíli padat rakety jako přezrálé hrušky, díky čemuž se na Virtuální Bastlírně dostane i na jiná, přízemnější témata. Pokud si chcete jako každý měsíc popovídat s dalšími bastlíři, techniky, vědci a profesory u virtuálního pokecu u piva, Virtuální Bastlírna je tu pro Vás.

    Ještě před ochlazením se drát na vedení V411 roztáhl o 17 metrů (přesné číslo není známé, ale drát nepřežil) a způsobil tak… více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.8. 15:44 | Nová verze

    PixiEditor byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní univerzální all-in-one 2D grafický editor. Zvládne rastrovou i vektorovou grafiku, pixel art, k tomu animace a efekty pomocí uzlového grafu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GNU LGPL 3.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.8. 13:22 | Nová verze

    Byly představeny novinky v Raspberry Pi Connect for Organisations. Vylepšen byl protokol auditu pro lepší zabezpečení. Raspberry Pi Connect je oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče. Verze pro organizace je placená. Cena je 0,50 dolaru za zařízení za měsíc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.8. 01:33 | Zajímavý software

    CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) oznámila veřejnou dostupnost škálovatelné a distribuované platformy Thorium pro automatizovanou analýzu malwaru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.7. 17:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.7. 16:11 | Zajímavý software

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia Proton Authenticator. S otevřeným zdrojovým kódem a k dispozici na všech zařízeních. Snadno a bezpečně synchronizujte a zálohujte své 2FA kódy. K používání nepotřebujete Proton Account.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.7. 16:22 | Zajímavý článek

    Argentinec, který byl náhodně zachycen Google Street View kamerou, jak se zcela nahý prochází po svém dvorku, vysoudil od internetového giganta odškodné. Soud uznal, že jeho soukromí bylo opravdu porušeno – Google mu má vyplatit v přepočtu asi 12 500 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    30.7. 13:55 | IT novinky

    Eben Upton, CEO Raspberry Pi Holdings, informuje o RP2350 A4, RP2354 a nové hackerské výzvě. Nový mikrokontrolér RP2350 A4 řeší chyby, i bezpečnostní, předchozího RP2350 A2. RP2354 je varianta RP2350 s 2 MB paměti. Vyhlášena byla nová hackerská výzva. Vyhrát lze 20 000 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.7. 14:44 | IT novinky

    Představen byl notebook TUXEDO InfinityBook Pro 15 Gen10 s procesorem AMD Ryzen AI 300, integrovanou grafikou AMD Radeon 800M, 15,3 palcovým displejem s rozlišením 2560x1600 pixelů. V konfiguraci si lze vybrat až 128 GB RAM. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (30%)
     (28%)
     (5%)
     (7%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (24%)
    Celkem 199 hlasů
     Komentářů: 21, poslední 30.7. 22:56
    Rozcestník

    Dotaz: Apache 2.4 + NTLM Autorizace

    3.10.2015 22:37 zipi | skóre: 21
    Apache 2.4 + NTLM Autorizace
    Přečteno: 669×

    Zdravím,

    řeším na jedné webové aplikaci autorizaci pomocí NTLM, kterou mám opřenou oproti Sambe4. Linuxový server mám přiřazen v doméně při dotazu na wbinfo -u a -g se mi vracejí koretní hodny s AD. Na stejném stroji provozuji i SQUIDA, kterého mám též opřeného o proti doméně a autorizace probíhá bez problému pomocí NTLM. Do logu httpd mi to zapisuje níže vypsané chyby:

    	Got user=[test] domain=[DOMAIN] workstation=[PC44] len1=24 len2=248
    	Login for user [DOMAIN]\[test]@[PC44] failed due to [Reading winbind reply failed!]
    	GENSEC login failed: NT_STATUS_UNSUCCESSFUL
    	[:debug] [pid 28683] mod_auth_ntlm_winbind.c(741): [client xx.xx.xx.xx:56720] got response: BH NT_STATUS_UNSUCCESSFUL NT_STATUS_UNSUCCESSFUL
    	[:error] [pid 28683] (20014)Internal error: [client xx.xx.xx.xx:56720] ntlm_auth reports Broken Helper: BH NT_STATUS_UNSUCCESSFUL NT_STATUS_UNSUCCESSFUL
    	[ssl:debug] [pid 28683] ssl_engine_io.c(992): [client xx.xx.xx.xx:56720] AH02001: Connection closed to child 2 with standard shutdown (server helpdesk.sdnet.cz:443)
    

    Konfigurace autorizace pro apache:

    	AuthName "NTLM"
    	NTLMAuth on
    	NTLMAuthHelper "/usr/bin/ntlm_auth --domain=sdnet.cz --helper-protocol=squid-2.5-ntlmssp"
    	NTLMBasicAuthoritative on
    	AuthType NTLM
    	Require valid-user
    
    Neřešil jste někdo stejný problém? Děkuji za každou radu ..

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    6.10.2015 11:15 majales | skóre: 30 | blog: Majales
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.4 + NTLM Autorizace
    A musí to být právě NTLM autentizace? Nebylo by lepší použít kerberos autentizaci? Tedy pokud chceš docílit single sing-on pro stanice v doméně. Kerberos autentizaci mám rozchozenou v několika produkčních prostředích už pár let.
    6.10.2015 12:19 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.4 + NTLM Autorizace
    Reading winbind reply failed!
    Helper nema pravo cist z windbind pipe.

    Viz napr. zde a zde.

    Btw. oficialni nazev je 'integrace' zadne opirani ;)..
    Řešení 1× (zipi (tazatel))
    18.10.2015 02:07 zipi | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.4 + NTLM Autorizace
    Problém byl nakonec v právech na adresář /var/lib/samba/winbindd_privileged.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.