Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
cat | reformime ....
4x se stejným souborem kvůli čtyřem hlavičkám mi přijde neefektivní ( emailů je kolem 180 GB ). Navíc jsem musel hlavičky stejně ošetřit pythonem (dekódovat).
Zkusil jsem tedy načtení hlaviček napsat kompletně v Pythonu. Python má nějaké rozšíření mail, ale nepřišel jsem mu na kloub, a způsoben, jakým jsem s ho snažil použít mi stále vyhazoval exceptions u dekódování "To :" ( tak jeden z 50-ti emailů mu neseděl .. ono to zlobilo i s tím reformime a následným dekódováním) ..
Tady chci představit mou práci (jsem pořád začátečník) požádat o korekce příp navrhnout jinou cestu.
předem díky.
Toto je jen funkce, která vytáhne hlavičky. na vzorku emailů se to chovalo korektně, ale možná narazím na nějaké exotické emaily, kde bude výsledek horší.
Funkce je lehce přizpůsobená z mail.headers (kde problém dělal použitý regulární výraz, jak jsem zjistil ) - regulární výraz je hahrazen otrockou smyčkou ..
def getheaders ( file_handler ): headers={} needed_headers = ["From: ", "To: ", "Subject: ", "Date: "] we_read = False for mail_line in file_handler: if ( we_read == True ): if( mail_line.startswith(' ') ): cur_header += " "+mail_line.strip(); else: headers[h] = cur_header[len(h):] needed_headers.remove(h) we_read = False if ( we_read == False ): for h in needed_headers: if( mail_line.startswith( h ) ): cur_header=mail_line.strip() we_read = True break if( len(needed_headers) == 0 ): break #print "headers - TO: " #print headers["To: "] return headers
def get_headers2( file_handler ): headers={} needed_headers = ["From", "To", "Subject", "Date"] msg = email.message_from_file( file_handler ) for h in needed_headers: curr_header = email.header.decode_header( msg.get( h ) ) header_sections = [unicode(text, charset or 'ASCII', "ignore") for text, charset in curr_header ] headers[ h ] = u"".join(header_sections) mail_date = msg.get( "Date" ) if ( mail_date ): tup_date = email.utils.parsedate_tz( mail_date ) if ( tup_date ): ts_date = email.utils.mktime_tz( tup_date ) if ( ts_date ): mail_date = datetime.datetime.fromtimestamp( ts_date ).strftime( '%Y-%m-%d %H:%M:%S' ) headers[ 'Date' ] = mail_date return headersZpracování datumu je tam odbyté, ale nepotřebuji na sekundu přesně čas, tak jsem to víc neřešil..
Tiskni
Sdílej: