abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Inkscape (či X server) - kurzor myši se změní na hodiny a už tak zůstane

    21.2.2017 12:32 Lukáš Bernard
    Inkscape (či X server) - kurzor myši se změní na hodiny a už tak zůstane
    Přečteno: 355×
    Provozuji ve škole LTSP, tlusté klienty, distribuce ubuntu xenial, resp. lubuntu s LXDE. Jedním z programů, které ve výuce intenzivně používáme je vektorový grafický editor inkscape. A u něj mám od povýšení na xenial zvláštní chování: při kliknutí výběrovým nástrojem mimo nakreslené objekty někam do prázdna se kurzor myši změní na hodiny a už tak zůstane. Dokonce i po vypnutí inkscapu, až do odhlášení uživatele (aniž by přibyl nějaký proces)! Je to nepříjemné, protože těmi hodinami se špatně míří a znervózňují Vás při práci. Instalace nejnovějšího inkscapu z ppa nepomohla, je to stejné.

    A ještě jedna zvláštnost. Když jsem se snažil přijít tomu problému na kloub, zjistil jsem, že pokud před inkscapem pustím lxappearance (konfigurační nástroj motivů gtk), nic v něm neměním a zase ho zavřu, inkscape potom tímto problémem myši netrpí. A když to udělám obráceně, napřed inkscape, kliknout špatně -> hodiny a pak spustím lxappearance, tak spadne X server.

    Měl byste někdo nápad, kterým směrem mám pátrat a co může být špatně? (Jedná se o náš velmi specifický problém. Domácí inkscape v čisté instalaci lubuntu tento problém nemá, i když je nainstalovaný totožný balík i totožné knihovny, a ani jsem nic relevantního nevygooglil).

    Předem díky za Vaše tipy.

    Odpovědi

    21.2.2017 15:10 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkscape (či X server) - kurzor myši se změní na hodiny a už tak zůstane
    Prvni smer a druhy smer.. Predpokladam, ze mas instalovanou posledni stabilni verzi 0.91-7ubuntu2.
    22.2.2017 12:52 Lukáš Bernard
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkscape (či X server) - kurzor myši se změní na hodiny a už tak zůstane
    Díky za doporučení. Nahlásil jsem bug, tak uvidíme.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.