Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Ahoj, nesetkal jste se nekdo s tim, jak vyresit a zablokovat tento spam ?
Received-SPF: Pass (sender SPF authorized) identity=mailfrom; client-ip=185.34.55.132; helo=mail3.ezeph.com; envelope-from=bounce@ezeph.com; receiver=it@firma.cz Received: from mail3.ezeph.com (mail3.ezeph.com [185.34.55.132]) DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha1; c=relaxed/relaxed; s=mailer; d=ezeph.com; h=Message-ID:Date:Subject:From:Reply-To:To:MIME-Version:Content-Type:List-Unsubscribe:List-Id; bh=pCaU/YCDlr45D+by9kn6WQYcAZc=; b=qytQsZjlkC/se71sMr67UxJMQbJTQ4RKeuJPjqCfzceP/hYEOM2Cw2KEUz8E0K269bsLH5rBb4eV HkAPtrbmVTMxfHv/lsR4m7tWkZ6IwN7Hqg4mXAKBjlJ4Zd0ruxAizY6xYXB4PQU94nvfc2AUmOhS bqbyPHD9h9Lgac0ka2A= Received: from ezeph.com (185.111.182.64) by mail3.ezeph.com id hkv1r00001gh for ; Thu, 31 Aug 2017 10:56:59 +0300 (envelope-from) DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha1; bh=pCaU/YCDlr45D+by9kn6WQYcAZc=; d=ezeph.com; h=Message-ID: Date: Subject: From: Reply-To: To: MIME-Version: Content-Type: Precedence: List-Unsubscribe: List-Id: Feedback-ID; i=@ezeph.com; s=mailer; c=relaxed/relaxed; t=1504166221; b=ISh92Br6KoEY2mXYqKyyIzWDwdkyOZHT1r+TJNBuL55L4KvS2P05olzb9/wQsAXERgXkeMUwD R0ifjLtlJPfQM6xlLRafEyesqgf00GJE4T1rUfkFZHQ8nJe1WDE6chTc/ARaTOsfInwOllhxX jU7dNNk0NZoHJWkWpeAMHT6WI= Message-ID: <59aafcd595a149e9e8aa201c787083eb@ezeph.com> Date: Thu, 31 Aug 2017 07:57:01 +0000 Subject: This is going to be interesting... From: Sandra Cates Reply-To: Sandra Cates To: "it@firma.cz"Odesilatel totiz splnuje SPF, DKIM a pod, ale posila takovyto sajrajt. Jak s timto nalozit ? Diky.
Tiskni
Sdílej: