Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
var blob = new Blob(["textový obsah blobu"], {type: "plain/text"}); var link = document.createElement("a"); window.URL = window.URL || window.webkitURL; link.setAttribute("href", window.URL.createObjectURL(blob)); link.setAttribute("download", "textblob.txt"); var textodkazu = document.createTextNode("odkaz"); link.appendChild(textodkazu); document.body.appendChild(link)Po kliknutí na odkaz se ve Firefoxu a Chromiu stáhne vytvořený blob jako soubor textblob.txt. Avšak v prohlížeči Gnome Web (Epiphany) se po kliknutí nestane vůbec nic. Pokud jde o jednotlivé kroky, totiž vytvoření blobu, přiřazení URL metodou createObjectURL() a nastavení jména souboru atributem download, to vše jednotlivě v tomto prohlížeči funguje. Prohlížeč DOM ukazuje u odkazu
<a href="blob:http://localhost/05596a3e-2a34-4af5-978d-417cf274de44" download="textblob.txt">odkaz</a>Vygenerovaný blob lze pomocí daného odkazu stáhnout jedině prostřednictvím volby Uložit odkaz jako... (klik pravým tlačítkem myši), přičemž v dialogovém okně na místě pro jméno ukládaného souboru je předvyplněno jméno unknown. Napadá mě jedině, že Gnome Web nebo obecně WebKit má nějaká mimořádně přísná bezpečnostní pravidla, která takové stažení blobu nedovolují, nebo snad kvůli WebKitu je třeba podniknout ještě něco, o čem já nevím. Je mi jasné, že Gnome Web je naprosto okrajový prohlížeč, který skoro nikdo nezná a nepoužívá (takže bych vlastně tento problém ani nemusel řešit), ovšem nevím, zda se nejedná o záležitost WebKitu jako takového (což by se tedy dotýkalo také Safari). Kdyby tedy někdo věděl, co a jak, byl bych rád. Děkuji.
Tiskni
Sdílej: