abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Beamer – umístění loga

    25.1.2018 22:48 jsk | skóre: 10
    Beamer – umístění loga
    Přečteno: 497×
    Zdravím, pokouším se naučit základy třídy Beamer, nemohu přijít na to, jak umístit logo do zvolené pozice na všech slidech a na všech kromě první strany. Zatím jsem sto umístit logo pouze do pravého dolního rohu a to se mi zdá málo :-( Předem děkuji za nasměrování. Pepa

    Odpovědi

    25.1.2018 23:05 gwgc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga

    Máte štěstí, že jdu zrovna kolem :D Dělám to takhle:

    \begin{document}
    %-----------------------------------------------------------------------------80
    \begin{frame}
    \titlepage
    \end{frame}

    \addtobeamertemplate{frametitle}{}{%
    \begin{textblock*}{0.09\linewidth}(0.94\linewidth,-0.15\textheight)
    %\textblockcolour{red} %Kontrolni ramecek
    \includegraphics[width=1\textwidth]{Obrazky/VSBlogo.pdf}
    \end{textblock*}}
    %-----------------------------------------------------------------------------80
    %  \section*{Content}

    Kontrolní rámeček je z důvodu, kdy je obrázek třeba průhledný, tak abych věděl jeho reálné proporce. Se těmi třemi parametry "{0.09\linewidth}(0.94\linewidth,-0.15\textheight)" se pak musí experimentovat.

    26.1.2018 11:17 jsk | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga
    Příloha:
    Díky za radu, ale nějak se mi nedaří a nejspíš to nebude rukama :-(, můžete mne upozornit na to kde dělám chybu, díky moc. jsk
    \documentclass{beamer}
        
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage[czech]{babel}
    
    \usepackage{graphicx}
    \usepackage{hyperref}
    
    \usetheme{Warsaw}
    \usecolortheme{whale}    
    \usefonttheme{default}
    
    \title{Logo v záhlaví}
    \subtitle{Testujeme :-)}
    \author{jsk}
    \date{\today}
    
    
    \begin{document}
    %-----------------------------------------------------------------------------80
    
    \begin{frame}
        \maketitle
    \end{frame}
    
    \addtobeamertemplate{frametitle}{}{%
    \begin{textblock*}{0.09\linewidth}(0.94\linewidth,-0.15\textheight)
    %\textblockcolour{red}                                         %Kontrolni ramecek
    \includegraphics[width=1\textwidth]{log.pdf}
    \end{textblock*}}
    %-----------------------------------------------------------------------------80
    %  \section*{Content}
    
    \begin{frame}[allowframebreaks]
        \tableofcontents
    \end{frame}
    
    \section{Jednička}
    
    \begin{frame}
    	kde jsou a jak na to
    \end{frame}
    
    \section{Dvojka}
    
    \begin{frame}
    	kde jsou a jak na to
    \end{frame}
    
    \end{document}
    
    wamba avatar 26.1.2018 13:18 wamba | skóre: 38 | blog: wamba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga
    Chybí tam v hlavičce \usepackage{textpos} a pak se musí použít název framu \begin{frame}{Název}

    Další možností je předefinovat headline viz Modifying the headline width in Beamer Warsaw něco jako:
    \documentclass{beamer}
        
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage[czech]{babel}
    
    \usepackage{graphicx}
    \usepackage{hyperref}
    
    \usetheme{Warsaw}
    \usecolortheme{whale}    
    \usefonttheme{default}
    
    \title{Logo v záhlaví}
    \subtitle{Testujeme }
    \author{jsk}
    \date{\today}
    \makeatletter
    \setbeamertemplate{headline}{
       \leavevmode%
      \@tempdimb=2.4375ex%
      \ifnum\beamer@subsectionmax<\beamer@sectionmax%
        \multiply\@tempdimb by\beamer@sectionmax%
      \else%
        \multiply\@tempdimb by\beamer@subsectionmax%
      \fi%
      \ifdim\@tempdimb>0pt%
        \advance\@tempdimb by 1.825ex%
        \begin{beamercolorbox}[wd=.5\paperwidth,ht=\@tempdimb]{section in head/foot}%
          \vbox to\@tempdimb{\vfil\insertsectionnavigation{.5\paperwidth}\vfil}
        \end{beamercolorbox}%
        \begin{beamercolorbox}[wd=.45\paperwidth,ht=\@tempdimb]{subsection in head/foot}%
          \vbox to\@tempdimb{\vfil\insertsubsectionnavigation{.5\paperwidth}\vfil%
          }
        \end{beamercolorbox}%
        \begin{beamercolorbox}[wd=.05\paperwidth,ht=\@tempdimb]{subsection in head/foot}%
          \vbox to\@tempdimb{
           \vfil\includegraphics[height=\@tempdimb]{logo.jpg}\vfil
          }
        \end{beamercolorbox}%
      \fi
    }
    \makeatother
    \begin{document}
    %-----------------------------------------------------------------------------80
    
    \begin{frame}
      \maketitle
    \end{frame}
    
    \begin{frame}[allowframebreaks]
        \tableofcontents
    \end{frame}
    
    \section{Jednička}
    
    \begin{frame}{pok}
    	kde jsou a jak na to
    \end{frame}
    
    \section{Dvojka}
    
    \begin{frame}
    	kde jsou a jak na to
    \end{frame}
    
    \end{document}
    
    
    This would have been so hard to fix when you don't know that there is in fact an easy fix.
    27.1.2018 11:24 jsk | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga
    Moc děkuji, už se začínám trošičku orientovat, logo se mi podařilo umístit do levého horního rohu :-). Zdraví jsk
    26.1.2018 23:27 gwgc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga

    Ano, chybí balík, zapomněl jsem na to. Jinak ještě by se mohly hodit tyto:

    \usepackage{lmodern}
    \usepackage[utf8x]{inputenc}
    \usepackage{textpos}
    \usepackage{graphicx}
    \usepackage{fixltx2e} %for upper and lower index
    \usepackage{ulem} %For deleted-line text, usage: \sout{strikethrough} test

    27.1.2018 17:44 jsk | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga
    Děkuji za odpověď, sice se mi to tímto způsobem stále nejde, ale to je určitě moje chyba.

    Zdraví jsk
    28.1.2018 00:15 gwgc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Beamer – umístění loga
    Dělám v TexStudio. Píše to nějaké chybové hlášení? Možná chybí někde závorka ... to mě vždy picne, když se někde umáznu více, než by mělo být :D Když odkomentuješ ten kontrolní rámeček, tak nemusíš používat obrázek. Výhoda mého řešení je univerzálnost pro všechny styly (ne na vše se hodí Warsaw).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.