Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
no wireless interfaces found
). sudo ifup wlan0
hlásí wpa_supplicant.... deamon failed start
no wireless extension
Děkuju předem za (prosím radši polopatičtější) náměty.
v Raspbianu v dmesg
píše o wifi a wlan cca 300 řádků, netuším, co mám hledat, tedy pomáhajícímu asi nepomůžu (a tím ani sobě)
No, v samotném závěru je MOŽNÁ to ono?:
=======PULL WL_REG_OM LOW!=======
[wifi_pm]: wifi power off
wl_android_wifi_on: Failed
dhd_open_ wl_android_wifi_on failed (-35)
dhd_stop: Enter e5d67800
wl_android_wifi_off in 1
wl_android_wifi_off in 2: g_wifi_on=0
wl_android_wifi_off out
dhd_stop: Exit
dhd_open: Exit ret=1
Vypadá to, že nejde zapnout napájení? To protože jsou tam ovladače pro jiný adaptér?.
Ten image, který jsem stáhl, tedy "ušil" někdo na svou mašinu a zrovna wifi je asi konfigurovaná jinak..?
Další otázka tedy bude znít: jak do Banána dostat čistý OS? Nejlépe Raspbian nebo nějaký hodně příbuzný, když to nejde přes NOOBS? Přiznám, že to jsem ještě nedělal...
Momentálně nemám k dispozici ani LAN, takže o to je to složitější. Ale to už jsou asi otázky do jiného fora...
sudo dd bs=4M if=os.img of=/dev/sdkartaNebo pouzij cokoli co pouzivas.
Tiskni
Sdílej: