Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ne každá fleška umí bootování (bios ji nevidí) třeba kingston mi deska vidí až v systému ale bios ji nevidí , adata umí oboje. Testni jinou. (pokud máš ověřeno že bootování umí na tvém stroji tak bude chyba v softu co tvořil ten boot usb.
Zdarec,
stáhni si tento nástroj a ve Windows pomocí něj vytvoř instalační flešku. Pak by to mělo jít.
Podle mě pak ale budeš mít problém se zaváděním systémů. Většinou se první instalují Windows a pak Linux. Pokud je to možné, tak rozděl disk na kterém je Linux tak, aby byla partyšna s Linuxem co nejmenší. Pak udělej zálohu Linuxové partyšny Clonezillou. Pak nainstaluj Windows na tak velkou partyšnu, aby na disku zůstalo minimálně tolik místa, jako měla před tím partyšna s Linuxem (jinak by nešlo obnovit Clonezillou). Pak na zbytek místa na disku obnov Clonezillou Linux a nainstaluj Grub. Takhle by to mělo jít.
A pokud máš v pc více disků, tak ostatní disky fyzicky odpoj. Instalátor Windows by totiž nainstaloval bootloader na jíný disk.
Alespoň to tak bývalo.
to co pises by sice slo, ale melo by stacit jen ...
To je vlastně fakt. Zbytečně jsem to zkomplikoval. Tvůj způsob je elegantnější
Tiskni
Sdílej: