abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    dnes 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1011 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Zabbix

    7.8.2019 19:55 Jan77
    Zabbix
    Přečteno: 393×
    Ahojte, mam problem so Zabbixom. Fungoval bez problemov dlhu dobu. Sledoval som s nim urcity pocet serverov a firewallov. Teraz robi fake alerts, cielove zariadenia su uplne v poriadku. Restart nepomohol. Nebola menena konfiguracia vobec nic. A fake alerts nerobi na vsetky zariadenia ale iba na niektore, pricom tam nie je priamy suvis ako jedna pobocka, alebo ISP provider. Co moze byt problem podla vas? Template? Zvacsit dlzku casu na ICMP echo-reply? Ale tie druhy fake errorov su rozne, on unreachable, processes busy, free disk space is low atd. Nejaky napad?

    Odpovědi

    Max avatar 7.8.2019 20:13 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabbix
    Unreachable je jasný, processes busy taky, ale že by vyhodil low disk space i když není, to je divný.
    Já tedy Zabbix neznám (resp. kdysi jsem ho nasazoval a pěkně se mi znelíbil), používám Nagios, resp. Centreon, každopádně prodlužovat nějaké intervaly apod., to je nesmysl. Pokud se něco děje, chci to vědět, nebo aspoň mít možnost to zpětně dohledat. Tzn., že když už něco oddalovat, tak né samotné kontroly, ale notifikace. Opravdu nechci vědět o tom, že mi někde vypadne jeden ping apod, takže mám definovaný jednak nějaký minimální recheck, ale i oddálení notifikací (=zjednodušeně řečeno, pokud to neběží x minut, pošli mi notifikaci, dřív ne).

    K tvému problému, jsi si jistý, že nemáš nějaký problém na síti? Další věc, monitoruješ si i samotný Zabbix? Třeba má nějaký problém (výkon, místo na disku, volná ram, umírá db atd.)?
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    7.8.2019 21:28 Jan77
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabbix
    Problem bol s DNS. :)
    8.8.2019 15:09 bigBRAMBOR | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabbix
    ahoj, po pravdě kecáš, DNS ti nezpůsobí chybu free disk space is low kdyby jsi se ptáka postavil. Chybne nestavení DNS ti způsobí nedostupnost agenta, nebo cehokoliv cim to mas pripojene, muze to chvili jit, chvili nejit, podle toho zda se to povede přeložit nebo nepovede, ale rozhodně ti nebude házet chybu free disk space is low. Asi jsi si trochu zapřeháněl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.