Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
pi@domoticz:~ $ systemctl status domoticz
● domoticz.service - LSB: Home Automation System
Loaded: loaded (/etc/init.d/domoticz.sh; generated; vendor preset: enabled)
Active: active (running) since Thu 2019-11-07 00:02:34 CET; 11h ago
Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
Process: 26393 ExecStop=/etc/init.d/domoticz.sh stop (code=exited, status=0/SU
Process: 26446 ExecStart=/etc/init.d/domoticz.sh start (code=exited, status=0/
Tasks: 23 (limit: 4915)
CGroup: /system.slice/domoticz.service
└─26453 /home/pi/domoticz/domoticz -daemon -www 8181 -sslwww 4443
Řešení dotazu:
... Restart=on-failure RestartSec=10s ...Zdar Max
na zdroj u verze 4 pozor ve špičce chce žrát víc než ty předchozí malinky. zdroj co k němu teď prodávaj je 5.1V/3A hele tady napájení řešej. a jestli z malinky chceš napájet nějaký další žrouty tak asi budeš potřebovat i napájenej usb hub nebo nějakej jinej externí zdroj. nevim jak řešíš napájení a co všechno do malinky strkáš ale určitě si to změř ampérmetrem
btw si myslim že se zima ptá co si dělal v létě ;D
systemctl edit domoticz # případně systemctl edit --full domoticzZdar Max
# Automatically generated by systemd-sysv-generator [Unit] Documentation=man:systemd-sysv-generator(8) SourcePath=/etc/init.d/domoticz.sh Description=LSB: Home Automation System Before=multi-user.target Before=multi-user.target Before=multi-user.target Before=graphical.target After=network-online.target After=remote-fs.target After=time-sync.target Wants=network-online.target [Service] Type=forking #Restart=no #TimeoutSec=5min Restart=on-failure RestartSec=10s IgnoreSIGPIPE=no KillMode=process GuessMainPID=no RemainAfterExit=yes SuccessExitStatus=5 6 ExecStart=/etc/init.d/domoticz.sh start ExecStop=/etc/init.d/domoticz.sh stop ExecReload=/etc/init.d/domoticz.sh reloadMůže to tak být? Služba nyní jde uvidím, co to provede.
RemainAfterExit v tomhle případě určitě nechceš.
Rovnou bych se vykašlal na ten initskript a spouštěl tu binárku přímo. Nějak takto:
[Unit] Description=Home Automation System # nezkoumal jsem, jestli jsou vsechny tyto zavislosti opravdu nutne: After=network-online.target remote-fs.target time-sync.target Wants=network-online.target [Service] ExecStart=/home/pi/domoticz/domoticz -syslog -www 8181 -sslwww 4443 ExecReload=/bin/kill -HUP $MAINPID Restart=on-failure RestartSec=10s
Rovnou bych se vykašlal na ten initskript a spouštěl tu binárku přímo.Používání initscriptů je asi nejčastější příčinou problémů se Systemd. Rozhodně to doporučuju vyházet a napsat unit file pořádně a bez obezliček.
#!/bin/sh
if systemctl status domoticz | grep -v grep | grep "active (running)"
then
echo "Domoticz běží."
else
echo "Domoticz neběží, restartuji ho."
systemctl restart domoticz
fi
Jinak všem díky.
Restart=on-failure RestartSec=10s
Pokud proces zabiju ručně, k restartu služby nedojde.Což je přesně očekávané chování on-failure, viz dokumentace.
Tiskni
Sdílej: