Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
1. Typ „vncserver“: vzdálený │ Raspi počítač │ ───────────────┼────────────────────────────────────────────── ╭────────────╮ │ VNC ╭───────────╮ X ╭──────────╮ │ VNC klient │·│···········│ vncserver │··········│ aplikace │ ╰────────────╯ │ ╰───────────╯ ╰──────────╯ ┌──┘ │╭───────────╮ ╭───────╮ X ╭──────────╮ ││ Obrazovka ├─┤ X.Org │··············│ aplikace │ │╰───────────╯ ╰───────╯ ╰──────────╯ │ 2. Typ „VNC bere data z X.Org“: vzdálený │ Raspi počítač │ ───────────────┼────────────────────────────────────────────── ╭────────────╮ │ VNC ╭────────╮ │ VNC klient │·│··········│ x11vnc │·· ╰────────────╯ │ ╰────────╯ · │ ·············· │ · ╭───────╮ ╭──────────╮ │ ········│ X.Org │·········│ aplikace │ │ ╭───────────╮┌─│ │ ╰──────────╯ │ │ Obrazovka │┘ ╰───────╯ │ ╰───────────╯První používá zcela oddělené VNC servery (typickým zástupcem serverů je
vncserver
z balíku tigervnc (tigervnc-server, … — dle distra)), druhý pomocí VNC jen přeposílá obraz (typickým serverem je x11vnc
).
Zkontrolujte použitý server. Pokud máte x11vnc, použijte vncserver. Se serverem vncserver X.Org nainstalujete jako na běžném počítači bez VNC, VNC bude od X.Org zcela oddělené. (X.Org je to, co (velmi zjednodušeně řečeno) kreslí na obrazovku.) Také jsem si všiml toho, že vncserver je trochu rychlejší než x11vnc.
Samozřejmě je třeba zkontrolovat to, zda Vaše DE/WM a jiné aplikace snesou více přihlášení najednou.
x11vnc -display :0 -usepw -no6 -rfbportv6 -1 -ping 60 -noxdamage -ncache_cr -bg -forever -nevershared -dontdisconnect -noxrecord
Tiskni
Sdílej: