Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Řešení dotazu:
# reload apache config systemctl restart apache2Nastavoval si aj toto: VirtualHost (lepsia volba)?
Dal si?Nedal, zkusil jsem teď a bezezměny...# reload apache config systemctl restart apache2
Nastavoval si aj toto: VirtualHost (lepsia volba)?Nenastavoval, to jsem předpokládal, že bude dělat ISPConfig. Nebo jsem se mýlil?
/etc/apache2/sites-enabled
mimojiné tento vhost
000-ispconfig.vhost
a uvnitř tohoto konfiguráku jsem našel správný doménový jméno i cestu k samotnému webu
/var/www/neco.net/web
Ok. Skus ping www.ping.sk, co dava? DNS zaznamy maju nejaku svoju casovu platnost.Úplně nechápu, můj server, kam mám tu doménu nasměrovanou mi na ping odpovídá
Pinging www.zulugroup.net [31.31.76.214] with 32 bytes of data: Reply from 31.31.76.214: bytes=32 time=12ms TTL=56 Reply from 31.31.76.214: bytes=32 time=12ms TTL=56 Reply from 31.31.76.214: bytes=32 time=12ms TTL=56 Reply from 31.31.76.214: bytes=32 time=12ms TTL=56 Ping statistics for 31.31.76.214: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 12ms, Maximum = 12ms, Average = 12msMůj dotaz směřuje do nastavení ispconfig tak, aby APache ukazoval ten web, který mám. DNS mám nastaveno A a AAA správně a ukazuje se mi správná IP adressa
cat /etc/hostname
apachectl -STo, zda je konfigurace ok (apache naběhne), si můžeš vyjet takto (vhodné si spustit před reloadem, když si ručně měníš nějaké nastavení v apache):
apachectl configtestPoté je tu poslední věc, na kterou si je třeba dát pozor. V rámci ispconfigu funguje i správa IP. Můžeš tedy konkrétnímu webu přiřadit konkrétní IP serveru. Pokud máš jen jednu IP a tu přiřadíš nějakému webu, tak ostatní nebudou fungovat. Tzn., že v konfiguraci apache by se nikde neměla vyskytovat tvá veřejná IP a všude by se měl vhost volat přes wildcard, příklad :
<VirtualHost *:80> ... </VirtualHost> <VirtualHost *:443> ... </VirtualHost>Taktéž si najdi, kde všude (v jakých konfigurácích) příslušný web figuruje :
grep "zulugroup.net" -lir /etc/apache2/A samozřejmě, zda u nějakého webu nemáš natvrdo definovanou IP:
grep "31.31.76.214" -lir /etc/apache2/Zdar Max
apachectl -S
root@28344:~# apachectl -S AH00548: NameVirtualHost has no effect and will be removed in the next release /etc/apache2/sites-enabled/000-ispconfig.conf:73 AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using cisla.vmcisla.wedos.net. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message VirtualHost configuration: *:8081 cisla.vmcisla.wedos.net (/etc/apache2/sites-enabled/000-apps.vhost:9) *:8080 cisla.vmcisla.wedos.net (/etc/apache2/sites-enabled/000-ispconfig.vhost:9) *:80 is a NameVirtualHost default server cisla.vmcisla.wedos.net (/etc/apache2/sites-enabled/000-default.conf:1) port 80 namevhost cisla.vm44.wedos.net (/etc/apache2/sites-enabled/000-default.conf:1) port 80 namevhost zulugroup.net (/etc/apache2/sites-enabled/100-zulugroup.net.vhost:7) alias www.zulugroup.net ServerRoot: "/etc/apache2" Main DocumentRoot: "/var/www/html"Myslím, že 00558 je chyba. Hledal jsem řešení, je popsané tady a vyzkoušel jsem. Chybu po restartu Apache2 už nevypisuje (pouze 00548). Ale stále se nezobrazuje na zulugroup.net nic (pouze standardní apache2)
https://david.cesal.cz/reseni-apache2-could-not-reliably-determine-the-servers-fully-qualified-domain-name/
To že se vrátí jenom výchozí apache stránka, je jasný -> doména pro danou konfiguraci nebyla nalezena. ;) Z toho mi vyplývá že ISPconfig špatně zapsal konfiguraci a tady bych to zase svedl na to, že ISP config buď neví o tom že server má IPv6 adresu, nebo o ní ví, ale IP adresa není nastavena u domény. Zkus kouknou do konfigurace domény a nastavit IPv6 adresu ...Nechápu vás, DNS A a AAA záznamy existují a ukazují na IP4 adresu toho serveru, proč by to mělo být špatně, jakmile na tu IP přijde request, má APache2 pustit provoz na příslušný virtuální webový server. To se nestane.
Tiskni
Sdílej: