Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
● script1.service - script1_start Loaded: loaded (/etc/systemd/system/script1.service; enabled; vendor preset: enabled) Active: inactive (dead) since Fri 2020-12-04 17:34:11 CET; 1s ago Process: 373 ExecStart=/usr/local/script/script1.sh (code=exited, status=0/SUCCESS) Main PID: 373 (code=exited, status=0/SUCCESS) dec 04 17:34:11 jany systemd[1]: Started script1_start. dec 04 17:34:11 jany systemd[1]: script1.service: Succeeded.Ak spustim skript samostatne
/usr/local/script/script1.shfunguje bez problemov.
Řešení dotazu:
Active: inactive (dead) since Fri 2020-12-04 17:34:11 CET; 1s agoSpustam obycajnu binarku, takze skript je uplne jednoduchy
#!/bin/bash /cesta_k_binarkeSkript sa nespusti, lebo binarka nebezi. Ked skript spustim rucne, tak to funguje
inactive (dead)
znamené že sa skript sám ukončil. Rozmýšľam či má zmysel sa opýtať ako je definované dané service, a čo má ten skript vôbec robiť. Ale asi nie, keďže to vyzerá na opajcnutý konfig z čias keď do Debianu zle portovali RC unity na systemd services a spravili tak negatívnu reklamu systemd.
V tomto prípade to bude na sto percent to isté. Žiadne detaily, len info že niečo utajené nefunguje.
[Unit] Description=script1_start [Service] Type=simple ExecStart=/usr/local/script/script1.sh [Install] WantedBy=multi-user.target
Type
. V tomhle případě to asi bude forking
. Souhlasím s kysučanovým příspěvkem dále, že je lepší spouštět přímo tu binárku, ale samozřejme jde napsat unit file tak, aby fungoval i s tím skriptem.
[Unit]
Description=OScam
After=network.target
Requires=network.target
[Service]
Type=forking
PIDFile=/var/run/oscam.pid
ExecStart=/usr/local/bin/oscam -b -B /var/run/oscam.pid -c /home/marian/oscmumu/
ExecStop=/usr/bin/rm /var/run/oscam.pid
TimeoutStopSec=1
Restart=always
RestartSec=5
StartLimitInterval=0
[Install]
WantedBy=multi-user.target
Requires=network.targetTohle tam nedávejte, pokud vaše služba neslouží k vytváření síťových spojení (není to NetworkManager apod.). Viz man systemd.special, poznámka o rozdílu mezi network-online.target a network.target.
KillMode
raději ne. To sice zabrání zabití forknutého procesu, ale služba by se i nadále jevila jako inactive. Hlavní je mít správně Type
.
Tiskni
Sdílej: