Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
sudo snapper list
mu na začátku fungoval správně a vypisoval seznam snapshotů a po rebootu mu ten příkaz vypíše "Došlo k chybě V/V (.snapshots is not a btrfs subvolume)". Ale přitom příkaz sudo btrfs subvolume list /
mu ty snapshoty vypisuje.
/.snapshots
i po nabootování do kteréhokoliv snapshotu, měl by mít v /etc/fstab něco jako:
UUID=... /.snapshots btrfs subvol=root/.snapshots 0 0
měl udělat rollback na snapshot 1Ano, přesně to jsem si myslel. Díky za potvrzení.
A myslím, že aby viděl správný obsah /.snapshots i po nabootování do kteréhokoliv snapshotu, měl by mít v /etc/fstab něco jako: UUID=... /.snapshots btrfs subvol=root/.snapshots 0 0Dal jsem si Fedoru 33 do VM, abych si to vyzkoušel a podle mne vůbec neměl dávat příkaz
sudo grubby --update-kernel=ALL --remove-args="rootflags=subvol=root" --args="rootflags=subvol=root/.snapshots/4/snapshot"
. Když jsem to udělal tak jak on, tzn. bootoval jsem s kernel parametrem "rootglags=subvol=root/.snapshots/4/snapshot" tak jsem po příkazu sudo snapper list
taky dostal hlášku "Došlo k chybě V/V", ale když jsem nabootoval normálně s parametrem "rootglags=subvol=root", tak příkaz sudo snapper list
fungoval správně a přitom příkaz sudo btrfs subvolume get-default /
vypisoval "path root/.snapshots/4/snapshot". On to v tom videu dokonce říká, že v návodech bylo napsáno, že stačí udělat reboot, a automaticky to nabootuje do defaultního snapshotu. Takže buď to byla jenom zmatená prezentace na kterou neměl dost času nebo tam fakt nějaký bug měl a snažil se ho objejít právě příkazem sudo grubby...
Tiskni
Sdílej: