abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 1
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1963 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem

    TomasABC32 avatar 27.4.2021 21:55 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Přečteno: 617×
    Zdravím, mám už dlouho takový problém se kterým si nevím příliš rady. Ve firmě máme kamerový systém s DVR rekordérem, kam se na disk ukládá záznam. Vzdáleně se k tomu dá připojit, nicméně nejlépe to spolupracuje s Internet Explorerem a vyžaduje to Active X. Pokud se připojím poprvé, systém mi nabídne ke stažení tento plugin a po instalaci mi zpřístupní menu pro přihlášení. A teď asi tušíte, kde je v linuxu problém. IE tam nejde a pod WINE mi nenabídne ke stažení tento Active X prvek. Jak říkám, řeším to už pár let a na nic jsem ještě nepřišel. Kdyby měl někdo obdobný problém, případně věděl co zkusit, budu rád. Díky.
    Linux forever ! Asi jinej gang.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    27.4.2021 22:06 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    No taky jsem hledal řešení. Není k tomu nějaký originální soft který umožňuje na to koukat bez IE možná by šel dát pod wine. Jinak bych zkusil využít vlc a rtsp protokol protože obraz se pravděpodbně přenáší přes rtsp. Nebo mě napadá zoneminder.
    TomasABC32 avatar 27.4.2021 22:11 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    vidíš to, VLC mě nenapadlo. To by možná šlo?
    Linux forever ! Asi jinej gang.
    27.4.2021 22:56 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    chce to spolehlivý internet.
    28.4.2021 11:18 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem

    Také jsme toto řešili. Nakonec jsme kamery napojili na https://zoneminder.com/ a problém vyřešen.

    Jelikož jsou na síti a vysílají přes rtsp nebyl to takový problém. Zachovat staré DVR pro "bezpečáky" a přidat kamery i do Zoneminderu pro ostatní co nemají IE

    Max avatar 28.4.2021 13:16 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Jakto? Většina lowcost kamer má jeden nebo dva streamy, které vyžere právě jeden cam system, takže tahat data do více systémů bývá problém (= výpadky ve streamech). Vy s tím problém nemáte? Jen se ptám.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    28.4.2021 14:42 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem

    Žádné výpadky tohoto druhu jsme nezaznamenali. Dva streamy naše kamery zvládají. Jeden do starého DVR a jeden do zoneminderu.

    I když je pravda, že naše kamery nejsou lowcost, jaké nejspíš myslíte vy.

    28.4.2021 21:00 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Ten zoneminder běží na vnitřní sítí aspoň jsem to tak pochopil, takže to je v poho. Problém nastává, aspoň co mám zkušenost, když např. se snažíte tahat stream do zoneminderu přes internet. Připojení na zoneminder se děje přes webové rozhraní a když je pomalejší uploud. Tak se prostě pomaleji načte.
    TomasABC32 avatar 28.4.2021 22:03 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    pokud pouziju zonoeminder jak je to s nastavenim? Ted mi jdou AHD kamery primo do DVR rekorderu, kde je nejaka aplikace. "Pustí" mě to ke kamerám?
    Linux forever ! Asi jinej gang.
    29.4.2021 17:14 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Zoneminder funguje jako webový server, takže přístup k tomu co tahá z kamer, je na počítači kde je nainstalován přes http protokol (webový prohlížeč). Umí spoustu věcí a ještě podotýkám že už je to pár let co jsem si s tím hrál. Aplikace na prohlížení je klasický webový prohlížeč jako je firefox.
    29.4.2021 17:20 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Ještě mě napadá že AHD kamery jsou analogové a propojení se zoneminderem je možné pomocí vyčtení streamu z DVR, nebo přímé ale to by se muselo osadit pc nějakými analogovými vstupy na video nebo třeba použít převodníky na ehternet. Což je docela komplikovaná věc a ještě vyžaduje specializovaný HW.
    TomasABC32 avatar 29.4.2021 21:35 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    tohle mě zajímá: " AHD kamery jsou analogové a propojení se zoneminderem je možné pomocí vyčtení streamu z DVR". Otázka tedy zní - lze to vyčíst? Pokud by to šlo, tak je to parádní.
    Linux forever ! Asi jinej gang.
    29.4.2021 22:23 czjaromir
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Jak který výrobce, ale obecně většina zařízení umí rtsp protokol přes který lze vyčíst jednotlivé obrazy kamer. Většinou se dá najít na internetu jak správně zadat adresu. Bohužel jsem si nevšiml o jakém zařízení se konkrétně bavíme.
    TomasABC32 avatar 29.4.2021 22:46 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Aha, pardon. Jedná se o čínského výrobce NVR zařízení AHCVBIVN Security. Je možné, že to tam půjde, mám k tomu ještě malé CD, tak zkusím projít zda tam nejsou nějaké informace.
    Linux forever ! Asi jinej gang.
    30.4.2021 21:38 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Nemám ten HW, ale zkusil bych zaexperimentovat tady s tím, první je jak to má vypadat a to druhé vzor pro VLC.

    rtsp://$(IP):$(PORT)/user=$(USER)&password=$(PWD)&channel=$(Channel)&stream=$(Stream).sdp?real_stream

    Example : rtsp://10.6.10.25:554/user=admin&password=&channel=1&stream=0.sdp?real_stream
    Řešení 1× (TomasABC32 (tazatel))
    TomasABC32 avatar 2.5.2021 16:28 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    hele díky moc, to je perfektní!!! Funguje. Jen si musím nějak pohrát s nastavením obrazu.Je to takové pokřivené.
    Linux forever ! Asi jinej gang.
    29.4.2021 17:39 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Tak mě napadá že jsi měl spíš na mysli NVR, protože klasické DVR má analogové vstupy pro kamery, i když AHD jsou analogy. Tak to je na vysvětlení :-) .
    29.4.2021 17:40 czjaromir | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    myslím Petra
    28.4.2021 14:19 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dlouhodobě řeším problém se zobrazováním AHD kamer pod linuxem
    Hele to je easy, ani jedno M$ uz nepodporuje ani na win, takze ... vymenit krabici. IE pry odstrani nekde v prubehu leta (z w10). Nemyslim si ze to udelaj, ale vyhrozujou tim. Ve skutecnosti skoncila podpora loni v Srpnu.

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.