Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
[ 1283.003973] bond0: (slave enx24abdefghi): Error 6 calling set_mac_addressPřitom když zkusím adaptéru přenastavit MAC adresu pomocí ethtool vypadá to, že s ní je schopen pracovat (dle arp na protějším stroji). Jde mi konkrétně o mode ballance-rr, který snad střídavě odesílá packety oběma rozhraními a měl by tak být schopen i pro jedno TCP spojení docílit vetšího bandwidth. Popsaná chyba je nejspíš důsledkem změn v kernelu okolo 2016, dříve se snad na set_mac_address nelpělo (i s ohledem na dev, které jí nedisponují). Jedna z možností (nevím nakolik reálná) je upravit si kernel tak, aby chyba byla ignorována a místo toho zajistit slave rozhraním požadovanou(é) MAC ethtoolem. Jako protější strana je plánován Mikrotik CRS305(309), ověřovací pokusy bych prováděl na RB4011. Když jsem zkusil přiřadit jako slave integrovaný PCIe GLAN NIC chyba se neobjevila, takže nejspíš půjde o chybějící podporu v ovladačích(HW?) USB adaptéru. Použitý kernel je 5.4.0-81-lowlatency, zkoušeno bylo i na novějším kernelu (v Ubuntu Studio 21.04). Nějaké zkušenosti či nápad? Děkuji.
..takže nejspíš půjde o chybějící podporu v ovladačích(HW?) USB adaptéru.Taky bych to tak videl. Co je to dongle? Podle chipsetu se to da dohledat presne.
Tiskni
Sdílej: