Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
iptables -t nat -A PREROUTING -i ens3 -p tcp --dport 666 -j DNAT --to 192.168.8.10:666 iptables -A FORWARD -i ens3 -d 192.168.8.10 -p tcp --dport 666 -j ACCEPT iptables -t nat -A POSTROUTING -o ens3 -j MASQUERADEseznam rozhraní: https://pastebin.com/NmHTDwG6 Děkuji za případnou pomoc, hezký den.
Tak ani pres VPN to nemas "volne do netu"Má, dělá DNAT/port forward.
Osobne tyhle diry do vnitrni site nepovazuji za spravnou cestu. Jako spravce firemni site bych to nechtel.Záleží na použití, často se to musí dělat prostě kvůli tomu, že nejsou veřejné adresy ani port forward od ISP.
Potrebujes jen v defaultu znat desetimistne ID protistranyTo server zná, protože musí vědět kam požadavky směrovat.
a heslo z nahodnych 8 znakuAha, tak v tom případě OK (pokud se fakt ověřuje na klientovi, což nikdo neví).
Moje otázka teda zní, je možné být připojen k vpn serveru, ale současně přes něho netahat veškerý provoz?Ano, samozřejmě, prostě si nechceš nastavit defaultní routu přes ten VPN server. To je dokonce rozumný default. Například na OpenVPN si zkontroluj volby redirect-gateway (NEchceš ji mít zapnutou), na klientovi případně route-nopull.
nodefaultroute Disable the defaultroute option. The system administrator who wishes to prevent users from adding a default route with pppd can do so by placing this option in the /etc/ppp/options file.Pripadne na winshit klientoch (ale ci to funguje, tak to netusim):
(PowerShell) Set-VpnConnection -Name "myVPN" -SplitTunneling $TrueBTW, nikto sa este nepozastavil nad tym, ze pouziva(s) staru deravu VPN-ku.
Tiskni
Sdílej: