plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Řešení dotazu:
..chtěl bych zadat jednou heslo při přihlášení a pak až po dalším přihlášení.Co myslis tim "az po dalsi prihlaseni"? Bavime se o SSH, nebo o systemovem prihlaseni?
curl -k "sftp://host/subor" --user "user:password" -o "subor"
while true do curl -k "sftp://192.168.1.92/home/gusta/myfile" --user "gusta:acvFGd458@#gf" -o "/var/myfile" sleep 300 done
while true; do curl --silent sftp://192.168.1.92/home/gusta/myfile --user "gusta:acvFGd458@#gf" --output /var/myfile sleep 5m donepodle prodlouzene -o volby ti odpoved snad dojde
Nejede to :( Dostanu chybu : curl: (79) Error in the SSH layer
curl -vvv
Ještě jsem našel nějaký rsync, ten jede dobře, dokonce umí nahrát jen soubory které se opravdu změnily.. ale tam se musí pokaždé taky zadat heslo.Ano, pokud můžeš použít rsync, je to nejvhodnější (nejrychlejší a tak).
rsync -avhPe "sshpass -p acvFGd458@#gf ssh" gusta@192.168.1.92:/home/gusta/myfile /var/myfile
SSH_ASKPASS
. Ssh ma podporu na pracovanie v X11 prostredi. Ked nejaka appka zavola na pozadi ssh, tak so spravnym nastavenim si ssh zavola X11 utilitku, ktora zobrazi prompt na zadanie hesla. Uzivatel zada heslo a ssh pokracuje dalej na pozadi. Tato funkcia sa da "vyuzit" v scriptoch na automaticke zadavanie hesla.#!/bin/bash echo 'heslo' # EOFScript musi byt spustitelny z prostredia, kde sa bude volat ssh (e.g. mat aspon rx v kontextu volajuceho).
DISPLAY
musi byt nastavena na nieco, co vypada ako X11 sessnaSSH_ASKPASS
musi obsahovat celu cestu k prvemu scriptu# set auto-password login export SSH_ASKPASS="/etc/backup/login-script" export DISPLAY=":0"
setsid script.sh
rsync
. Staci len vynutit pouzitie systemoveho ssh. Napriklad cez -e ssh
...
Tiskni
Sdílej: