Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6Po restartu nebo probuzení ze spánku je IPv6 opět povolená a zase se po chvílích střídá. Samozřejmě jsem googlil, typicky najdu tohle řešení - do /etc/sysctl.conf zadat:
net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1 net.ipv6.conf.default.disable_ipv6 = 1 net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6 = 1ale to nefunguje. Ani nepomohlo dávat to na jiná místa (/etc/sysctl.d/něco.conf). Tenhle problém se střídáním v PilsFree se děje na více počítačích, nejen na tom mém. A nikde jinde se to neděje (v práci, u rodičů, na různých veřejných wifi, atd.) Takže potřeboval bych buď teda vyřešit ten problém se střídáním komunikace, pokud to vůbec lze, nebo aspoň vyřešit, jak trvale zakázat IPv6.
ipv6.disable=1po update-grub sa ipv6 po reštarte vždy vypne.
Mám zakázané ipv6 pretože idem cez ipv4 a pri zapnutom ipv6 každý DNS dotaz dlho trvá.To máš nastavený nedosažitelný DNS server přes IPv6 nebo jak?
conf
jsou i další podadresáře - co je v jejich disable_ipv6
po tom echo, co je v nich při nastavení přes sysctl. Liší se to?
Jinak jen drobné poznámky - a) zakazovat IPv6 pro localhost (lo) nebude mít na nic vliv a je to zbytečné.
Vždycky to poznám tak, že když mám IPv6, tak se nepřipojím tam, kde mám povolenou jen IPv4b) co takhle nechat si povolit i IPv6?
Když koukám na www.mojeip.cz, chvíli tam je IPv4 a chvíli IPv6, střídá se to během několika minutc) nebylo by lepší řešit to s ISP? Takhle se prohlížeče AFAIK chovají v případě, že IPv6 nefunguje dostatečně rychle.
Vždycky to poznám tak, že když mám IPv6, tak se nepřipojím tam, kde mám povolenou jen IPv4 a i běžné webové stránky se chvíli nenačítají.Stálo by za to vyřešit ten primární problém. Každopádně já bych:
Tiskni
Sdílej: