V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
/etc/ssh/sshd_confignastavim port na
Port 4567a restart ssh
systemctl restart sshdOdhlasim sa a znova sa chcem prihlasit
ssh jojo@192.168.1.105 -p 4567terminal odpovie
ssh_exchange_identification: read: Connection reset by peerKed rebootnem LXC, tak sa da prihlasit, ale na porte 22. Port 4567 stale nefunguje. Nahliadnutim do /var/log/auth.log je tam nieco take
Apr 15 20:27:15 debian11 sshd[309]: fatal: Missing privilege separation directory: /run/sshdAsi pred mesiacom som vytvaral podobny LXC a tam som robil ten isty postup na zmenu SSH portu, kde to fungovalo excelentne (tento LXC vsak nepouzivam, mam vsak backup). Ak som obnovil backup, tak prihlasovanie na inom porte funguje bez problemov.
Řešení dotazu:
systemctl status sshd.service ssh.socketA skontrolij si či náhodou nemáš aktívny firewall čo ten nový port blokuje.
Ahoj Jojo, alias X.
Predpokladám že si si teda pozrel čo ti tam beží, a zariadil si sa podľa toho. A nesnažíš sa len troliť ohľadne systemd keď si si už sám na seba tak štipľavo odpovedal.
Ono, keď proxmox upravil kontajner tak aby na rozdiel od nainštalovanej distribúcie nepoužíval service ale používal socket, tak za to podľa teba môže distribúcia aj s init-om.
Ty sa musíš strašne nudiť.
Apr 15 20:27:15 debian11 sshd[309]: fatal: Missing privilege separation directory: /run/sshdvypadlo forum na proxmox se stejnym popisem, tak jsem to sem napastoval. Pak sem prides s nejakym trolingem..WTF? Tak jsem jeste dohledal tu image pro proxmox a overil, ze to tam je a hadam je presne autoruv problem. Proste si se spletl. Neres to.
systemctl disable ssh.socket systemctl enable ssh.serviceObidva moznosti funguju, len teraz neviem, ktoru si mam vybrat
Skúsil by som nasledovne : systemctl disable ssh.socket
, potom systemctl enable ssh.service
.
Podľa vypisu z logu ide o chyby vzhľadom na oddelovanie prístupových práv. Ale pre presnejšie určenie príčiny je nutné sem vložiť viacej riadkov logu. Tiež môžeš spustiť klienta ssh v debug režime.
Tiskni
Sdílej: