Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
AddDefaultCharset utf-8 Options +Indexes IndexOptions Charset=UTF-8 Content-Type: text/html; charset=UTF-8DSM 6.2 Apache 2.2
curl -I http://server/tvujadresar/co to vypíše? Jestli si to necháváš vypisovat firefoxem tak já mám zkušenost, že mu to trvá několik minut než začne respektovat změny v hlavičkách. curl to ukáže hned. Ty poslední dva řádky mi tam přijou zbytečné.
HTTP/1.1 200 OK Connection: close Content-Length: 7064 Content-Type: text/html Date: Fri, 26 Aug 2022 07:33:16 GMT Expires: 0
IndexOptions Charset=cokoliv
, tak se to projeví akorát v hlavičce Content-Type:
. No když si nechám vypsat adresář kde jsou soubory s diakritikou tak z toho leze utf-8 a názvy se zobrazujou správně.
curl -s http://localhost/audio/muzika/Olympic/ | uchardet UTF-8 curl -I http://localhost/audio/muzika/Olympic/ HTTP/1.1 200 OK Date: Fri, 26 Aug 2022 17:04:13 GMT Server: Apache Content-Type: text/html;charset=ISO-8859-1Ty hlavičky na to nemají žádný vliv!
curl -s http://localhost/audio/muzika/Olympic/ | w3m -T text/htmla to se zobrazuje správně, bez ohledu na to co je v hlavičkách. Když to ale zkusím firefoxem a v hlavičce je
charset=ISO-8859-1
tak firefox ukazuje diakritiku rozbitou. Pro firefox tam musí být utf-8. Takže v .htaccess by ten řádek IndexOptions Charset=utf-8
měl být.
AddDefaultCharset utf-8 Options +Indexes IndexOptions Charset=UTF-8Při zkoušení je nutné promazávat cache. Dík všem ZAH
Tiskni
Sdílej: