Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
tun200 mtu 1500 qdisc fq_codel state UNKNOWN group default qlen 500 link/none inet 192.168.200.1/24 scope global tun200 valid_lft forever preferred_lft forever
route 10.10.10.0/24 via 192.168.200.2 dev tun1
tcpdump 192.168.200.1 > 10.10.10.1: ICMP echo request, id 45638, seq 400, length 64Na straně MIkrotiku nevidím žádnou příchozí komunikaci od serveru. Na OpenVPN serveru má samozřejmě zapnutou volbu "client-to-client". Jen ještě upřesním, že používám proto tcp4, dev tun a mode server.
tak se nedostaneš do sítě, která je za připojením klientem, protože OpenVPN neví kam má poslat packet, aby to fungovalo korektněProto přece právě přidáváš ty routy. Na klientovi musí být zapnutý ip_forward. Klient bude posílat do místní sítě pakety se zdrojovou IP serveru (ověř si tcpdumpem), a zařízení v místní síti nebudou vědět, kam poslat odpověď, budou ji posílat přes výchozí bránu, což může (pak je to v pohodě) i nemusí (pak to nefunguje) být ten openvpn klient. Jedna možnost je nastavit na zařízeních nebo na bráně, aby IP serveru ve VPN routovali přes toho vpn klienta (vyžaduje to nastavit na zařízeních, ke kterým potenciálně nemáš přístup nebo takovou věc neumí), druhá možnost je na openvpn klientovi dělat maškarádu (
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
) čímž se adresa přepíše, nevýhoda pro změnu je že se tím originální adresa skryje a může to dělat bordel pokud používáš nějakou věc která s maškarádou nepočítá (třeba FTP předpokládám).
prostě nic nedělá ani v logu na serveru nic není zaznamenánoV konfiguráku klienta se dá nějak zvýšit verbosity.
Tiskni
Sdílej: