Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
/home/user
ale jen profil pro Firefox. Tam byla komplikace v cache. Díky za pomoc. Jenže mám ještě jeden Firefox (a Chrome) a ten je ve snapu (Ubuntu 24.04). No a snažím se najít, jestli je tam někde cesta, jak vlastně upravit mount pro snap?
Co se týče těch mountu a přístupů, musí být v snapu, vše v tom strict, režimu - to vypadá jako dobré nastavení, ale dle https://snapcraft.io/docs/home-interface
> to vypadá, že přístup je pro celý /home/user/
a zřejmě .addr nejsou přístupné, ale dle mého testování to vypadá, že celé /home/user/
je přístupné přímo.
Ví někdo jak to změnit, tak aby ten Firefox (Chrome) v tom snapu prostě měl přístup, také pouze ke své složce, případně jen /home/user/Downloads
? a nikde jinde? snap conntections zřejmě umí odpojit/připojit vždy pouze celý /home
/var/lib/snapd/apparmor/profiles/snap.firefox.firefox
zde je vygenerovaný profil z snapu, ale nevypadá to, že by to šlo něja úplně upravovat.
PrivateTmp=true ProtectHome=true TemporaryFileSystem=/home/:ro #tady je více možností BindPaths=%h/.mozilla/firefox/prof ReadWritePaths=%h/.mozilla/firefox/prof BindPaths=%h/.cache ReadWritePaths=%h/.cache BindPaths=%h/Downloads ReadWritePaths=%h/Downloadsve skutečnosti se tam musí udělat např.
owner @{HOME}/ r, owner @{HOME}/snap[^/]** rwklix, owner @{HOME}/{s,sn,sna}{,/} rwklix, owner @{HOME}/Downloads/ r, owner @{HOME}/Downloads/** rw,a k tomu spoustu již těch dalších povolených cest (profil, cache apod) co tam už v profilu jsou. Bohužel tohle má pak efekt, že vlastně např. ~/.ssh a jiné složky/soubory jsou vidět a možná i čitelné (co jsem testoval, tak většina pak vrátí permission denied - takže je to asi ok, ale není na první pohled jasné co je/není povolené). Po vypnutí (a zamaskování) toho xdg portalu a přepnutí na nativní mechanismus to vcelku tedy asi funguje, ale bude otázka co se bude dít, až se to změní. Mno uvidím. Díky za rady.
Tiskni
Sdílej: