Gemini CLI umožňuje používání AI Gemini přímo v terminálu. Vydána byla verze 0.10.0.
Konference OpenAlt 2025 proběhne již příští víkend 1. a 2. listopadu v Brně. Nabídne přibližně 80 přednášek a workshopů rozdělených do 7 tematických tracků. Program se může ještě mírně měnit až do samotné konference, a to s ohledem na opožděné úpravy abstraktů i případné podzimní virózy. Díky partnerům je vstup na konferenci zdarma. Registrace není nutná. Vyplnění formuláře však pomůže s lepším plánováním dalších ročníků konference.
Samsung představil headset Galaxy XR se 4K Micro-OLED displeji, procesorem Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 GB RAM, 256 GB úložištěm, operačním systémem Android XR a Gemini AI.
Před konferencí Next.js Conf 2025 bylo oznámeno vydání nové verze 16 open source frameworku Next.js (Wikipedie) pro psaní webových aplikací v Reactu. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.
Bylo vydáno OpenBSD 7.8. S předběžnou podporou Raspberry Pi 5. Opět bez písničky.
Valkey (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 9.0. Valkey je fork Redisu.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti v knihovně pro Rust async-tar a jejích forcích tokio-tar, krata-tokio-tar a astral-tokio-tar. Jedná se o zranitelnost CVE-2025-62518 s CVSS 8.1. Nálezci je pojmenovali TARmageddon.
AlmaLinux přinese s verzí 10.1 podporu btrfs. XFS bude stále jako výchozí filesystém, ale instalátor nabídne i btrfs. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Společnost OpenAI představila svůj vlastní webový prohlížeč ChatGPT Atlas. Zatím je k dispozici pouze na macOS.
https://forum.libreelec.tv/thread/7168-hdd-not-spinning-down-idle-sleep/
Tedy skript pro hdparm. Nicméně žádná změna.
Přiznám se, že to trochu nechápu. Ty rámečky se prodávají už dlouho, a jsou poměrně oblíbené právě proto, že podporují vše (nebo skoro vše) co je od takového rámečku třeba. LibreElec disky umí uspávat out-of-box, dřív to fungovalo. Čím to může být a jak by se to dalo napravit?
Předem děkuji za rady.
#!/bin/sh
(sleep 60;
hdparm -S 60 /dev/sda1
hdparm -S 60 /dev/sdb1
)&
Možná mne to teď napadlo, když to vidím, nemá to správně být:
#!/bin/sh
(sleep 60;
hdparm -S 60 /dev/sda1;
hdparm -S 60 /dev/sdb1
)&
Možná jen moje hloupé typo.
A ještě mne napadá, jeden z disků mám rozdělený na dva oddíly, tedy v zařízení mám sda1 a sda2. Má to nějaký vliv na zápis pro hdparm?
Díky.
Uf, neumím tu formátovat:
#!/bin/sh (sleep 60;
hdparm -S 60 /dev/sda1;
hdparm -S 60 /dev/sdb1
)&
Takhle zda by měl vypadat zápis v autostart.
From the manual (man hdparm on the command line): -S Put the drive into idle (low-power) mode, and also set the standby (spindown) timeout for the drive. This timeout value is used by the drive to determine how long to wait (with no disk activity) before turning off the spindle motor to save power. Under such circumstances, the drive may take as long as 30 seconds to respond to a subsequent disk access, though most drives are much quicker. The encoding of the timeout value is somewhat peculiar. A value of zero means "timeouts are disabled": the device will not automatically enter standby mode. Values from 1 to 240 specify multiples of 5 seconds, yielding timeouts from 5 seconds to 20 minutes. Values from 241 to 251 specify from 1 to 11 units of 30 minutes, yielding timeouts from 30 minutes to 5.5 hours. A value of 252 signifies a timeout of 21 minutes. A value of 253 sets a vendor-defined timeout period between 8 and 12 hours, and the value 254 is reserved. 255 is interpreted as 21 minutes plus 15 seconds. Note that some older drives may have very different interpretations of these values.
#!/bin/bash (sleep 60; hdparm -S 60 /dev/sda; hdparm -S 60 /dev/sdb)&Ty středníky znamenají nový řádek, takže nejprve se vykoná sleep 60, potom hdparm -S 60 /dev/sda, potom hdparm -S 60 /dev/sdb. Kulaté závorky + znak & znamená, že se všechny příkazy v závorkách odešlou do pozadí a nebudou blokovat případné další skripty nebo příkazy. Kdybych psal skript, tak spustitelný soubor se skriptem by obsahoval asi toto:
#!/bin/bash (sleep 60; hdparm -S 60 /dev/sda; hdparm -S 60 /dev/sdb)&Jo, a příkaz musí běžet pod uživatelem root, jinak se nevykoná. Osobně bych si ten skript nejprve zkusil nanečisto jen v cmd, jestli to funguje.
you can change line 432 in this file:
nano /storage/.kodi/addons/service.argononecontrol/resources/lib/argon.py
from val = argonsysinfo_getmaxhddtemp()
to val = 0
Restart KODI afterwards or disable/enable the addon to activate the changes.
systemctl restart kodi
Tiskni
Sdílej: