abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    3.10. 19:00 | Nová verze

    Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 17:11 | Upozornění

    eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    3.10. 17:00 | Komunita

    Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.10. 14:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 12:33 | Upozornění

    Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."

    javokajifeng | Komentářů: 0
    3.10. 01:11 | Bezpečnostní upozornění

    Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (16%)
     (18%)
     (20%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 176 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Dotaz: fluxbox spuštěný "nad" gnome

    16.4.2005 17:06 satori | skóre: 15
    fluxbox spuštěný "nad" gnome
    Přečteno: 134×

    ahoj

    prosím, jak spustím fluxbox tak, aby mi pod ním běželo nastavení a démoni gnome? jde mi hlavně o průhlednost u gdesklets, ale určitě se hodí i další nastavení z gnome. zatím to řeším velmi ošklivě - pustím fluxbox spolu s gnome-session-config (či tak nějak) ze startup, pak pustím nautilus, který umožní průhlednost a nastavení, a zabiju ho (když ho nezabiju - mám problémy s panelem fluxboxu a zobrazuje se mi menu z gnome a celkově funguje fluxbox podivně, když ho zabiju, funguje v pořádku - tedy aspoň zatím se mi nic nestalo). existuje nějaká rozumná, korektní cesta?

    děkuji

    všechno, co říkám, je IMHO

    Odpovědi

    Stanislav Brabec avatar 18.4.2005 18:39 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fluxbox spuštěný "nad" gnome
    Spusťte gnome-settings-daemon (u nových GNOME není v cestě)
    18.4.2005 19:44 0
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fluxbox spuštěný "nad" gnome
    Pokud je fluxbox "gnome compatible" cili vyhovuje nejakym freedesktop specifikacim jak treba fvwm, pak by melo stacit dat tuhle cast do .xinitrc/.xsession:
    #gnome
    export WINDOW_MANAGER=fvwm2
    export BROWSER=epiphany
    exec gnome-session
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.