Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
zdravím,
tvořím menší prezentaci v beameru. Součástí prezentace je i obsah, generovaný příkazem
\tableofcontents
Potřeboval bych mít číslo první použité sekce jiné, než číslo jedna, což je (asi) defaultní nastavení někde v hlubinách beamer šablony.
Příkaz
\setcounter{section}{2}
správně nastaví číslo sekce, takže na jednotlivých frame se zobrazuje správě. Nikoliv však v obsahu, tam je pořád číslování od jedničky, pokud zapnu číslování. A nemůžu a nemůžu najít, kde to změnit.
Neveděl by někdo, co systematicky přehlížím ??
díky za pomoc
\tableofcontents[currentsection,firstsection=0]
tohle by mohlo fungovat
Ps. u takových otázek je vhodné přiložit soubor v TeXu, ve kterém to nefunguje
(abych pak nemusel hledat jak se čísluje obsah, ...)
Nejdříve díky,
option: firstsection=0
částečně zabralo, i když stále nerespektuje nastavení: \setcounter{section}{číslo}...
Přiložit TeX soubor jsem původně chtěl, ale je to trošku komplikovanější.
Celá věc se vyvinula z požadavku, kdy jsme měl delší text, rozdělený do několika kapitol (sekcí) a dotyčný chtěl "vyrobit" PDF soubor právě jen z jedné kapitoly/sekce. Řešení pomocí direktiv \input, \include, případně \includeonly se mi moc nelíbilo, jelikož bylo nutné stále něco odkomnetovávat a zakomentovávat. No, přišlo mi to takové nějaké divné. A protože taky trochu programuji, napadlo mě zkusit využít pro tento účel direktivy: \ifthenelse a \whiledo, tak, že si do "counteru" nastavím jaké číslo kapitoly chci generovat a ono si to správné číslo kapitoly najde a "vyrobí" kýžený PDF soubor. Včetně správného číslování kapitol. Což se nakonec podařilo. Není to o moc chytřejší, než použití uvedených direktiv, ale zase jsem se něco dalšího naučil...
Takže ve výsledku spolu interaguje asi 5 různých TeXových souborů, některé s ne zrovna přehlednou strukturou. To byl důvod, proč jsem nic nepřikládal...
Ještě jednou díky.
Takže, ještě jednou díky,
stačilo "pokračovat v dané myšlence". Potřebné číslo kapitoly/sekce lze vnutit nastavením
option: firstsection
na to správné záporné číslo. "Zbastlit"
vzoreček, který to umí dopočítat, je trivialitka..
Jo, taky jsem si ověřil, že lze předat do option: firstsection i parametr zadaný jako: \value{counter}...
přeji pěkný večer.
Tiskni
Sdílej: