3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
DevConf.CZ hledá přednášející pro čtrnáctý ročník konference, která se uskuteční 28.-29. ledna 2022. Vítáme začínající (nabízíme koučování a další pomoc těm, kteří nemají žádné, nebo jen malé zkušenosti s prezentováním na veřejnosti) i pokročilé řečníky, kteří se nebojí podělit o své znalosti a technické výsledky. V roce 2022 bude totiž konference poprvé v hybridním formátu: tedy fyzicky na FIT VUT a zároveň v online prostředí. Díky tomu si mohou přednášející sami zvolit formát své přednášky a prezentovat prakticky odkudkoliv. Kromě nového formátu nabídne DevConf také novou podobu tématických okruhů, které se více zaměří na aktuální trendy v IT průmyslu. Pokud chcete přispět do programu svou vlastní přednáškou nebo workshopem, čas na přihlášení máte do 24. října prostřednictvím online formuláře. Nevíte s čím se přihlásit? Nechte se inspirovat loňským programem a nahrávkami.
O konferenci
DevConf.CZ začal jako interní konference společnosti Red Hat za účelem sdílení zkušeností a osvědčených postupů mezi kolegy, avšak po několika interních ročnících si Red Haťáci uvědomili, že všechny tyto diskuse mohou být otevřené veřejnosti a prospěšné pro open source komunitu. DevConf.CZ se tedy stal každoroční bezplatnou komunitní konferenci pro vývojáře, administrátory, inženýry DevOps, testery, autory dokumentace a další přispěvatele do open source technologií. Konference probíhá v angličtině a v roce 2022 bude poprvé v hybridním formátu: tedy fyzicky na univerzitě, ale i v online prostředí.
Tiskni
Sdílej: