Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Google Developer Group na ČVUT (součást GUG.cz) pořádá 11.6. v 18 hodin další setkání Android vývojářů z cyklu aDevMeetups. Tentokrát bude přednášet Vladislav Skoumal na téma "Jablečný mošt pro Android vývojáře".
Nechystáte se vyvíjet pro iOS, ale rádi byste věděli, jak tam věci fungují? Kde má iOS svoje limity a kde naopak strčí zeleného robůtka do kapsy? Uvidíte, že i iOS vývojář tvrdej chleba má. Podíváme se, jak se říká na iOS Aktivitě, Fragmentu a dalším prvkům, které jsou na Androidu naším denním chlebem. Jak se liší uživatelé obou platforem a jak se na ně musí? A i to divné Objective C po této přednášce nebude tak nečitelné. Vladislav Skoumal je spoluzakladatel firmy BIOPORT Software Labs. Kolem mobilních aplikací se pohyboval už za dob Windows Mobile, jeho první aplikací pro Android byl Minos Guide, pokračovalo to aplikacemi KdeSeKoupat nebo Pocket Assembla. Nyní se soustředí na projekt management mobilních projektů, koordinaci vývojářů webových, iOS a Android řešení, ale stále si rád zaprogramuje pro Android. Vstup je zdarma, registrace nutná na webu akce nebo na G+ eventu.
Tiskni
Sdílej: