Závažná zranitelnost ohrožuje více než 100 modelů tiskáren Lexmark (pdf). Společnost Lexmark vydala bezpečnostní záplatu firmwaru. Opravovaná zranitelnost může vést ke vzdálenému spuštění libovolného kódu (CVSSv3 9.0).
Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Článek na WebUpd8 představuje aplikaci GNOME Twitch určenou ke sledování Twitch.tv. Twitch.tv lze samozřejmě sledovat ve webovém prohlížeči. Pořád je ale nutný Flash. GNOME Twitch zvládne přehrávání streamů bez Flashe a navíc méně zatěžuje systém.
Tiskni
Sdílej:
Není potřeba nějaké spešl aplikace s pochybnou funkčností.Proc by mel Gnome Twitch byt pochybnou aplikaci nebo treba pochybnejsi nez livestreamer?
Livestreamer sa snaží byť univerzálny. Veľa kódu je zdieľaného medzi rôznymi službami a predpokladám, že tento kód bude v lešpom stave než špecializovaná aplikácia.
Livestreamer sa snaží byť univerzálny.No a co?
predpokladám, že tento kód bude v lešpom stave než špecializovaná aplikácia.Na zaklade ceho? Videl jste kod? Nehlede k tomu, ze srovnavate aplikace v ruznem stadiu vyvoje, s ruznou architekturou a napsane v rozdilnych jazycich.
Je na tom niečo nelogické?
Považujem za blbosť mať na každú online službu samostatnú aplikáciu. Načo mať x projektov, ktoré robia viac-menej to isté, každý má svoje závislosti na ffmpeg / gstreamer, každý musí pri zmene API (hlavne u ffmpegu) prepisovať svojú časť, ktorá sa stará o prehrávanie ... Jediná vec ktorá je iná je malý kód, ktorý z URL dostane stream. Keby dorobili systém pluginov a zahrnuli tam ďalšie služby namiesto hrania sa na vlastnom piesočku mohli by mať viacej vývojárov ktorí vychytajú chyby.
Ok, uznávam, zle som sa vyjadril. Nemyslel som tým, že livestreamer má lepší kód. Twitch má veľmi pekný kód, len sa mi nepáči, že tá istá vec sa musí implementovať mnoho krát. V prípade jednej implementácie je tam potenciál, že sa vychytajú chyby raz a poriadne. Hlavne vychytávanie chýb po upgrade ffmpegu je na vytrhanie vlasov (tu použitý gstreamer je na tom lepšie).
dělám jednu věc, ale dělám ji pořádně
Práve preto sa mi to nepáči. Viacej by som privítal knižnicu, ktorá by sa starala len o extrakciu streamu (povedzme napísanú v C, alebo v ruste). GUI by som riešil samostatne. Nebol by problém urobiť integráciu povedzme do xbmc, urobiť na android aplikáciu, ktorá nahradí youtube, vimeo ... (hlavne na mobiloch s menšou pamäťou celkom fajn vyriešiť to jedinou aplikáciou) ...
Keby dorobili systém pluginov a zahrnuli tam ďalšie služby namiesto hrania sa na vlastnom piesočku mohli by mať viacej vývojárov ktorí vychytajú chyby.Přesně tak, ale není to práce GNOME Foundation, takže všichni můžou být jen rádi, že někdo něco udělal, když už teda se učil programovat a GNOME bude mít aspoň víc sil na potřebnější aplikaci jakou je ten zatracený systémový monitor nebo aspoň uvede gnome-shell a jeho současné aplikace do použitelnějšího stavu.