abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    GNOME Twitch

    Článek na WebUpd8 představuje aplikaci GNOME Twitch určenou ke sledování Twitch.tv. Twitch.tv lze samozřejmě sledovat ve webovém prohlížeči. Pořád je ale nutný Flash. GNOME Twitch zvládne přehrávání streamů bez Flashe a navíc méně zatěžuje systém.

    8.10.2015 17:27 | Ladislav Hagara | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    pavlix avatar 8.10.2015 17:31 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    To už Gnome onemocněl stejnou nemocí jako Android a na každou jednotlivou službu bude potřebovat aplikaci?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    8.10.2015 18:17 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Ten program by sa mohol volať aj Gtk+ Twitch, a autor ho nazval Gnome Twitch viac menej len preto, lebo používa Gnome. :)
    Frt avatar 10.10.2015 10:38 Frt | skóre: 13 | blog: Frtoviny | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Nejedná se o oficiální projekt Gnome - to jej jen autor tak pojmenoval :)
    8.10.2015 17:50 hlasovani | skóre: 1 | blog: zapamatovat
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    livestreamer http://www.twitch.tv/vlož_jméno_oblíbeného_streamera best --player=mpv a není co řešit. Není potřeba nějaké spešl aplikace s pochybnou funkčností.
    little.owl avatar 8.10.2015 19:18 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Není potřeba nějaké spešl aplikace s pochybnou funkčností.
    Proc by mel Gnome Twitch byt pochybnou aplikaci nebo treba pochybnejsi nez livestreamer?
    A former Red Hat freeloader.
    mirec avatar 8.10.2015 19:45 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch

    Livestreamer sa snaží byť univerzálny. Veľa kódu je zdieľaného medzi rôznymi službami a predpokladám, že tento kód bude v lešpom stave než špecializovaná aplikácia.

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    little.owl avatar 8.10.2015 20:25 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Livestreamer sa snaží byť univerzálny.
    No a co?
    predpokladám, že tento kód bude v lešpom stave než špecializovaná aplikácia.
    Na zaklade ceho? Videl jste kod? Nehlede k tomu, ze srovnavate aplikace v ruznem stadiu vyvoje, s ruznou architekturou a napsane v rozdilnych jazycich.
    A former Red Hat freeloader.
    8.10.2015 23:16 höker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    No a co?
    Bastlič Obecný?
    9.10.2015 07:39 Sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    nazov blogu mirecove_dristy plne vyjadruje hlbku myslienky "Veľa kódu je zdieľaného medzi rôznymi službami a predpokladám, že tento kód bude v lešpom stave než špecializovaná aplikácia."
    mirec avatar 9.10.2015 08:42 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch

    Je na tom niečo nelogické?

    Považujem za blbosť mať na každú online službu samostatnú aplikáciu. Načo mať x projektov, ktoré robia viac-menej to isté, každý má svoje závislosti na ffmpeg / gstreamer, každý musí pri zmene API (hlavne u ffmpegu) prepisovať svojú časť, ktorá sa stará o prehrávanie ... Jediná vec ktorá je iná je malý kód, ktorý z URL dostane stream. Keby dorobili systém pluginov a zahrnuli tam ďalšie služby namiesto hrania sa na vlastnom piesočku mohli by mať viacej vývojárov ktorí vychytajú chyby.

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    9.10.2015 09:38 sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    ja reagujem nas vas hlupy predpoklad, ze ked sa nieco zdiela tak z toho plynie lepsi kod. Respektive nie je hlupy ale iba zbytocne zovseobecnujuci. Mala aplikacia ktora robi to co ma moze mat kod x krat cistejsi ako aplikacia ktora zavisi na x veciach. Pre priklad napr si skuste pouzit openssl a nejaku kryptografiu. Keby ste zobrali cisto jeden algoritmus co potrebujete a implemntovali ho (odhliadnem od bezpecnosti takej implementacie, rychlosti) tak vam garantujem ze vysledny kod bude nasobne prehladnejsi a cistejsi. Obecne samozrejme je lepsie veci integrovat (teda povacsine, nic nepotesi viac ako ked developer urobi zavislost na nejakej kniznici kvoli 2 trivialnim funkciam ktore potom prihodia dalsich 20MB zavislosti :-) ).
    mirec avatar 9.10.2015 09:57 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch

    Ok, uznávam, zle som sa vyjadril. Nemyslel som tým, že livestreamer má lepší kód. Twitch má veľmi pekný kód, len sa mi nepáči, že tá istá vec sa musí implementovať mnoho krát. V prípade jednej implementácie je tam potenciál, že sa vychytajú chyby raz a poriadne. Hlavne vychytávanie chýb po upgrade ffmpegu je na vytrhanie vlasov (tu použitý gstreamer je na tom lepšie).

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    vain avatar 9.10.2015 11:27 vain | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Co to je za nové pravidlo, že v případě jedné implementace je větší potenciál na vychytaní chyb? Já osobně si pamatuji spíš pravidlo dělám jednu věc, ale dělám ji pořádně. Když se ti to nelíbí, tak to nepoužívej proboha... Hlavně že USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon, nějak ti to nejde dohromady.
    If the only choice you've got is to do the wrong thing, then it's not really the wrong thing, it's more like fate.
    mirec avatar 9.10.2015 11:39 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    dělám jednu věc, ale dělám ji pořádně

    Práve preto sa mi to nepáči. Viacej by som privítal knižnicu, ktorá by sa starala len o extrakciu streamu (povedzme napísanú v C, alebo v ruste). GUI by som riešil samostatne. Nebol by problém urobiť integráciu povedzme do xbmc, urobiť na android aplikáciu, ktorá nahradí youtube, vimeo ... (hlavne na mobiloch s menšou pamäťou celkom fajn vyriešiť to jedinou aplikáciou) ...

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    little.owl avatar 9.10.2015 12:47 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Ta aplikace je zatim predevsim GUI a tenka vrsta nad GStreamer, tam neni moc co balit do knihovny. Navic specializace umozni implementovat rozumne podporu pro Twitch.tv specificke API (chat, metadata, overlays, atd.).
    A former Red Hat freeloader.
    9.10.2015 16:39 Yeah
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Keby dorobili systém pluginov a zahrnuli tam ďalšie služby namiesto hrania sa na vlastnom piesočku mohli by mať viacej vývojárov ktorí vychytajú chyby.
    Přesně tak, ale není to práce GNOME Foundation, takže všichni můžou být jen rádi, že někdo něco udělal, když už teda se učil programovat a GNOME bude mít aspoň víc sil na potřebnější aplikaci jakou je ten zatracený systémový monitor nebo aspoň uvede gnome-shell a jeho současné aplikace do použitelnějšího stavu.
    pavlix avatar 9.10.2015 17:09 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    A nebo taky ne.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    9.10.2015 10:41 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Díky, neznal jsem.
    8.10.2015 21:01 Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    ta sracka html5 srazila fps z povodnich 30 na 5 na integrovane grafice, ve fullscreenu je to nekoukatelne jsem zvedavej co toto
    8.10.2015 21:16 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    Môžeš vyskúšať livestreamer + MPlayer/ffplay/vlc/mpv/...
    9.10.2015 10:24 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME Twitch
    U toho zůstanu i nadále a můžu potvrdit, že na intelu smůla - přes bumblebee ok

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.