V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz informuje, že MP3 už je zcela svobodné a může do Fedory. Před půl rokem se do Fedory dostala podpora pro přehrávání hudebních souborů ve formátu MP3. Podpora pro encoding, tedy vytváření MP3 souborů ve Fedoře dosud nebyla, protože patenty, které jej chránily, byly stále v platnosti. Jak ale jejich držitel Fraunhofer Institute minulý týden oznámil, i jejich platnost nyní vypršela.
Tiskni
Sdílej:
We thank all of our licensees for their great support in making mp3 the defacto audio codec in the world, during the past two decades.
-Matthias Rose
Head of Marketing Communications, Audio and Media Technologies
Dear Mr. Rose,
please, go fuck yourself with your licensees and licenses! Thank you.
-Grunt
Třicet dlouhých roků…
a FAAC je špatnej enkodér ať už s LC nebo s HC profilem.A co se teda vlastně používá?
ale zas na druhou stranu AAC-LC bez spektrální pásmové replikace nebude kvalitou moc daleko od druhé vrstvyNa základě čeho tak usuzuješ? Testování tam ty rozdíly docela shledává. Kdyby AAC-LC nebylo účinnější než MP3 (Lame) při těch běžných bitratech, tak by nebyl ani vorbis, Opus, a ostatní enkodéry, protože je to cca stejná liga.
To je solidní bordel toto.
vyšší samplovačky, vyšší rozlišeníjojo, přesně formát pro moje netopýry, co tu máme za komínem