Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Vyšla Opera 10 beta. Mezi největší novinky patří Opera Turbo mode, rychlejší renderovací engine Opera Presto 2.2, vylepšený základní skin a mnoho dalších.
Tiskni
Sdílej:
http://www.opera.com/browser/next/
"Auto-update, Automated Crash Reporting" - Firefox 0.x - 2004.
"Inline spell-checker" - Firefox 2.0 - březen 2006.
"Resizable search field" - Firefox 3 - červen 2008
Myslím, že jsi nějaký postižený a máš sám komplexy. Já jen zmínil funkce, kterými se vývojáři a fanoušci dle jejich slov inovativního prohlížeče rádi chlubí. Ty "zásadní" funkce, které píšeš, používá kolik procent uživatelů? Pár procent? Nenech se vysmát. Aktualizační mechanismus, hlášení chyb atd. se ve Firefoxu používají už mnoho let a přispívají k uživatelskému komfortu a bezpečnosti. Proč myslíš, že je Opera nejpomaleji aktualizovaný prohlížeč ze všech? Protože není schopná poskytnout to skutečně podstatné, co má veškerá konkurence již dlouho. A proto je to okrajový produkt, i když si to fanatici nedokážáí přizant a nechtějí to slyšet. Jinak me je samozřejmě jasné, že každý prohlížeč má něco a vždycky jsem to psal. Jde ale o to, na co se soustředí, jaké má priority. To, že Opera dosud neměla systém aktualizací jako jediná ze všech není nic než ostuda a neschopnost výrobce.
Já o tabbed browsingu nepsal, kreténe. Pro ty pomalejší jsem to dokonce citoval. Zjevně ti ani to nepomohlo. Automatické aktualizace nefungují na systému, který používá zhruba stokrát (desetkrát určitě) víc uživatelů než Linux, takže jestli to pár tisícům uživatelů Opery na Linuxu jde a milionům na Windows ne, tak tohle je relevantní, tohle oni zmiňují jako žhavou novinku desítky. Moje původní odpověď patřila fanatikům jako jsi ty, kteří se nestydí pořád lhát o tom, jako by jen Opera inovovala a všichni ostatní ji kopírovali. Ve skutečnosti je to tak, že se prohlížeče v různých věcech předhánějí, a to je dobře. Pokud má ale tak zásadní funkcionalitu aktualizací Oper a jako poslední asi pět let po prakticky veškeré konkurenci, tak je to výsměch a jejich neschopnost.
"Citoval si leda velké hovno." Citoval jsem to, co je v uvozovkách, blbečku. Speed dial a mouse gestures rozhodně většina lidí nevyužívá, ani kdyby ses posral. A systém aktualizací využívá ještě více lidí než tabbed browsing, tohle je skutečně klíčová funkcionalita související s bezpečností
"Mě je úplně jedno co na Windows funguje, a kdyby si nebyl kretén ty, tak by ti došlo, že si na serveru, kde to je jedno prakticky úplně všem." Citoval jsem i jiné věci než je systém aktualizací, ale protože jsi zprzněný retard, tak jsi to nepochopil.
"A buď te lásky a nelži, já neřekl nic o tom, že Opera inovuje a že všichni ji kopírují, neumíš číst že?" A psal jsem snad někde, že jsi to řekl, rybí hlavo?
"Navíc oni napsali co je nového v Opeře, ne co je nového na poli prohlížečů, ale za to ty nemůžeš, že si to nepochopil, to je způsobeno opět tvou vadou čtení." Ale já to pochopil, přesně v tom smyslu jsem reagoval, ale ty jsi asi nějakej postiženej.
"A když je atumatická aktualizace tak zásadní funkce, proč jí třeba nemá ještě Internet Explorer? Ten se aktaulizuje prakticky stejně jako prohlížeče v Linuxu, ale to se ti taky nehodí do krámu co?" Právě protože když lidé mají nahraný a používají IE, tak se dokáže aktualizaovat přes systém, tak už aktualiazce nepotřebuje. Ale Operka zjevně ano, když ji vývojáři tuto klíčovou funkcionalitu najednou dodělali, viď? Nenech se vysmát.
"Inline spell-checker" - Firefox 2.0 - březen 2006.KDE 3.2 included new features, such as inline spell checking for web forms ... - únor 2004 :-p
To nikdo nepopírá. Já reagoval na něco jiného. A pomocí doplňku to šlo už ve Firefoxu 0.x ještě dříve.