Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Devátý ročník konference LinuxDays začal přijímat přednášky. Pokud máte co říct, můžete už teď přihlásit své téma. Máte na to čas do 15. srpna. Na začátku září proběhne veřejné hlasování a organizátoři sestaví program pro letošní ročník. LinuxDays se uskuteční 3. a 4. října, zatím není kvůli současné nejisté situaci jasné, zda konference proběhne standardním způsobem nebo bude odvysílána online.
Tiskni
Sdílej:
Dovolte, abych rozehnal mrak Vašich nejtemnějších obav - Mynářova zabijačka ve stavu nouze prošla, tak nevím, proč by nemohla projít i Vám. Ano, možná se budete muset vzdát nějakého masa a poskytnout tučnou výslužku hygienikům, radním, policejnímu veliteli a místní honoraci... Nicméně tato varianta je stále lepší než zahodit celoroční vykrmovací úsilí a odříci slibované vepřové hody, na které se již všichni velice těšíme. Dostat pouze jednu jaternici namísto dvou není tak hrozné, tuto oběť jsem ochoten podstoupit a myslím, že většina hostů LinuxDays bude stejného názoru. Menší příděl je stále lepší než nedostat vůbec nic, zůstat sedět doma s kručícím žaludkem, hledět na monitor a přemýšlet proč má přednášející tak mastnou bradu a jestli jsme nebyli o něco ošizeni
A kolik už váží, mohu-li se zeptat?
Kdy a kde… Letošní ročník se uskutečnil 3. a 4. října 2020 v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na Fakultě Informačních Technologií.